Тринаесет затвореници од казнено-поправниот дом „Идризово“ се во самоизолација бидејќи биле во затворски оддел каде престојувал и осуденик за кој веќе е ...
сите 3 | | | веќе видена

Вчера попладнето започна невреме во неколку градови низ Македонија. Невремето проследено со поројни дождови, грмежи и силен ветер предизвика кршење на гранките ...
сите 2 | | | веќе видена

Над 250 000 ученици, колку што вкупно има во основните и средните училишта, годинава ја завршија онлајн поради пандемијата со коронавирусот. Голем дел од нив ...
| | веќе видена

„Победуваме затоа што сме заедно“ порачаа претседателот на СДСМ, Зоран Заев, носителoт на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, кандидатот за пратеник, Мухамед ...
| | веќе видена

14 кандидати преку отворено писмо до медиумите се жалат дека биле тргнати од конечната ранг листа Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ иако ...
сите 4 | | | веќе видена

Наскоро ќе се започне со реконструкција на стариот пат Тетово – Скопје на потег од Желино до месноста Карпалак. Директорот на Јавното претпријатите за државни ...
| | веќе видена

Украдените речиси милион евра од куќа во Скопје предизвикало огромен број коментари на нашата ФБ страница. И претпоставки од каде му се на сопственикот толку ...
сите 4 | | | веќе видена

Општина Карпош информиира дека во тек е изведбата на новиот Спортско – рекреативен центар во Карпош 3, во дворот на основното училиште „Лазо Трповски”. Овие ...
сите 12 | | | веќе видена

Во време на пандемијата новинарството како професија, заедно со медицинскиот персонал и полицијата, е една од најризичните професии во однос на изложеноста на ...
| | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди во МВР поднесе иницијатива за поведување постапка за утврдување дициплинска ...
сите 16 | | | веќе видена

Група спортисти, кои многу години наназад практикуваат различни спортски дисциплини во прекрасниот мавровски регион, во пресрет на празникот „Раѓање на свети ...
сите 6 | | | веќе видена

Министерството за животна средина и просторно планирање го поздравува ангажирањето на општина Гостивар за подготовка на петгодишната стратегија за намалување ...
сите 2 | | | веќе видена

И ние светот го разбираме единствено како поле за културен натпревар помеѓу народите е мотото на битолскиот Ансамбл за фолклор, „Гоце Делчев, чии тогашни ...
сите 4 | | | веќе видена

Кандидатката за пратеник на ДУИ на зона 1, Шермине Махмути, денеска пред граѓаните од плоштадот Скендербег во Скопје ги презентираше проектите за младите и за ...
сите 3 | | | веќе видена

next