ЈП Водовод и канализација-Скопје информира дека поради уличен дефект ф100мм на Булеварот „Борис Трајковски“ 21, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците ...
сите 16 | | | веќе видена

Градоначалникот Шилегов, Претседателот на одборот на директори на компанијата „Мега инженеринг консалтинг АД“ (MEGA ENGINEERING CONSULTING INC), Ајкут Јилдирим ...
| | веќе видена

Пред неколку денови на плоштадот во Скопје беше поставен ѕид со 7 различни приказни раскажани од жртви на трговија со луѓе. Станува збор за кампањата „И овде ...
| | веќе видена

Оваа година, 2019-та, како и повеќе години претходно, постојано се актуализира прашањето за воведување трамвајски превоз во Скопје. Затоа е добро да се ...
сите 2 | | | веќе видена