Солидарност кај младите во Европа и почитување на мерките за превенција од Ковид-19 се главните заклучоци на дигиталниот конгрес на пролетното собрание за ...
сите 2 | | | веќе видена

Социјалните мрежи овие денови вријат откако медицински персонал буквално од цела Македонија бара помош од различни организации за донирање на заштитни маски, ...
сите 2 | | | веќе видена

Во време на пандемија корисно е да слушнеме неколку совети од нашите познати личности. Со Миро Кацаров нашиот познат водител на Бекстејџ, разговаравме на тема ...
сите 2 | | | веќе видена

Кога се грижиш за женската убавина не е важно на која страна од светот си, бидејќи нема жена која не сака да изгледа убаво и да се негува. Ова искуство го дели ...
| | веќе видена

Пациентка излечена од коронавирусот Ковид-19, која во средата ја напушти Клиниката за инфективни болести во Скопје по 17 дена лекување, за „360 степени“ ...
сите 14 | | | веќе видена

Како изгледа еден ден во државен карантин во Македонија, колку работници останаа без работа поради коронавирусот, зошто наместо емпатија кон болните од ...
| | веќе видена

Идејата за хируршко ремоделирање на окото со цел корекција на рефрактивна аномалија (диоптрија) е стара повеќе од 100 години. Последните 60 години напредокот е ...
сите 2 | | | веќе видена

Во ова време кога сите стравуваме за своето и здравјето на децата, на нашите најблиски, не е се така неизвесно и лошо. Денес се радуваме на една прекрасна ...
сите 3 | | | веќе видена

Во време кога поголемиот дел од вестите се лоши, се бројат новозаболени и починати од коронавирусот, а луѓе остануваат без работа поради економската криза што ...
сите 5 | | | веќе видена

Град Скопје објави дека изминатиот викенд пред деловниот објект „Мавровка“ непознат сторител исекол едно здраво дрво. „Крстосницата кај Судска палата е една ...
сите 3 | | | веќе видена

Пејачката Росана Сариќ- Тодоровска го прифати популарниот предизвик на Фејсбук и постави две постари фотографии од неа и од својата сестра близначка, Маријана. ...
| | веќе видена

Здруженијата „Вистински дека на љубезност“ и „Ретвитни оброк“ и во периодот кога траат мерките против ширењето на коронавирусот наоѓаат начин како да донираат ...
сите 2 | | | веќе видена

Карантинот и изолацијата не само што комплетно ни го променија животот на сите, туку им го свртеа наопаку и на домашните миленици и оние кои ги поседуваат. ...
| | веќе видена

next