На 30.09.2022 во 18:11 часот во СВР Скопје, Д. Ј. (22) од Скопје, пријавил дека околу 17:45 часот во приватна здравствена установа на подрачје на Чаир по ...
сите 90 | | | прочитана: 2150 | веќе видена

СВР Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал поднесе кривична пријава против Ѓ.Б.(50) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено ...
сите 73 | | | прочитана: 1777 | веќе видена

Синоќа околу 1 часот по полноќ на крстосница од булеварот ВМРО и булеварот Илинден се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „шкода“ со ...
сите 74 | | | прочитана: 1760 | веќе видена

Полициски службеници при контроли во текот на минатата ноќ кај едно лице во Гевгелија пронашле марихуана, а кај друго лице во Скопје е пронајден кокаин, ...
сите 129 | | | прочитана: 678 | веќе видена

На 28.09.2022 околу 14.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во населба Стопански двор-Скопје, настанал пожар во ѓубриште во двор од викенд куќа ...
сите 27 | | | прочитана: 500 | веќе видена

Четврти ден по ред продолжува пребарувањето на 22-годишниот возач кој излета во реката Вардар кај тетовско Желино, при што се приклучија и припадниците на ...
сите 22 | | | прочитана: 382 | веќе видена

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, Специјалната антитерористичка ...
сите 24 | | | прочитана: 322 | веќе видена

Пет автомобили во миг се удрија на улицата 11 Октомври во центарот на Скопје, кај поранешен ЗОИЛ. Верижната сообраќајка, се случила на тргнување по вклучено ...
сите 6 | | | веќе видена