Денеска жителите се присетуваат на скопскиот земјотрес кој пред четири години го стресе Скопје на овој ден. По утринскиот слаб земјотрес во 7 часот во Скопје ...
сите 3 | | | веќе видена

Бројот на заболени од Ковид-19 понекогаш знае позитивно да изненади и да се намали на дневна основа, но смртните случаи како последица на корона вирусот и ...
сите 2 | | | веќе видена

Пензионираниот германски дипломат Гирт-Хајнрих Аренс даде одлично интервју за Дојче веле.- Д-р Гирт-Хајнрих Аренс (86) работел како германски дипломат низ ...
| | веќе видена