Македонската сениорска фудбалска репрезентација ги започна подготовките за последните два натпревари од Лига на нации против Лихтенштајн и Гибралтер во Лигата ...
сите 24 | | | веќе видена

Македонските легенди кои го одбележаа минатото во нашата фудбалска историја одлучија да направат мал фудбалски спектакл по повод „13 ноември“, денот кога се ...
сите 14 | | | веќе видена

Најавите дека Грегор Оцвирк нема да биде дел од тимот на Вардар „паднаа во вода“. Словенецот денеска пристигна во Скопје и почна со тренинзи. Оцвирк по ...
| | веќе видена

Селекторот на младата македонска фудбалска репрезентација, Добринко Илиевски врати неколкумина „отпишани“ репрезентативци во составот во пресрет на двата ...
сите 6 | | | веќе видена

Во Будо центарот „Недеви" вчера во скопската населба Кисела Вода се одржа традиционалниот куп „13 ноември". Натпреварот во карате е во организација на ...
сите 2 | | | веќе видена

Вистинска радост им приредија ракометарите на Вардар на децата од посебното основно училиште Иднина во Скопје. По повод „Светскиот ден на љубезноста" вардарци ...
сите 5 | | | веќе видена

Во следните неколку дена, нашиот главен град ќе ја нагости познатата и контроверзна американска фамилија Бол. Станува збор за кошаркарските ѕвезди Ламело и ...
| | веќе видена

На првиот собир се појавија дванаесет кошаркарки, од кои девет го одработија првиот тренинг. Репрезентативките Нена Трајчевска, Кристина Јаневска и Јелена ...
сите 3 | | | веќе видена

Аутомобили Гроуп поддржувач на седмото издание на ‘‘Самитот на Македонија 2025’’ Аутомобили Гроуп, официјалниот импортер и дистрибутер за Jaguar и Land Rover ...
сите 4 | | | веќе видена

next