Словачкиот фудбалски клуб Дунајска Стреда се раздели со седум играчи, а помеѓу нив е и македонскиот интернационалец Енис Фазлагиќ . Играчот од средниот ред ...
сите 2 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година во средината на јуни во Скопје ќе одигра два контролни натпревари против селекциите на Ерменија и на ...
сите 45 | | | веќе видена

Навивачката група „Комити“ на својот Фејсбук профил ја информираше јавноста што досега е сработено во борбата за опстанок на Вардар, но и ги најави своите ...
сите 14 | | | веќе видена

Ракометарите на Бутел со победа над Охрид на домашен терен од 24-17 ја затворија оваа сезона во Суперлигата на Македонија. Домаќините подобро го отворија ...
сите 3 | | | веќе видена

Фудбалерите на Шкупи подготовките за новата сезона ќе ги стартуваат на 31. мај. Првата прозивка на стручниот штаб ќе биде на својот стадион во Чаир каде ќе се ...
| | веќе видена

Филип Мишевски и во иднина ќе го носи дресот на екипата на Македонија Ѓорче Петров. Прволигашот од западната скопска населба ја информираше јавноста дека ...
сите 4 | | | веќе видена

Компанијата за производство на висококвалитетни алуминиумски системи „Алумил“ е присутна во Македонија веќе 23 години. Со цел да им го олесни процесот на ...
| | веќе видена

Денес управниот одбор на Ракометната федерација ги назначи новите селектори во малдинските женски категории. Нов селектор на ракометната селекција до 19 години ...
сите 3 | | | веќе видена

Младите фудбалери од фудбалската школа ФК Куманово, родени 2012 година се вицешампиони во Детската лига на ФФМ, откако во големото финале беа несреќно порази ...
сите 3 | | | веќе видена

Тимот на Вардар 1961 почна да влече потези и да го гради составот за натпреварувачката 2022/2023, а првото официјално потврдено засилување доаѓа од Србија. ...
сите 21 | | | веќе видена

Вкупно 39 медали од кои 10 златни, осум сребрени и 21 бронзен освоија членовите на Македонската традиционална таеквон-до федерација (МТТФ) на Меѓународниот ...
сите 5 | | | веќе видена

next