Се обврзуваме на реконструкција на сите државни патишта, дополнително ќе ја завршиме изградбата на експресниот пат Штип-Кочани и Штип-Радовиш кои беа почнати ...
сите 12 | | | прочитана: 376 | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и носителите на листи на ВМРО-ДПМНЕ, ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во следните ...
сите 11 | | | прочитана: 313 | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски попладнево е на средби во општината Ѓорче Петров.„Jа намаливме за 13.3 проценти младинската невработеност во ...
сите 4 | | | прочитана: 303 | веќе видена

По обвинувањата од Грција, што ги пренесе грчка „Прототема“ дека Македонија се обидела скришно и измамнички да ја воведе употребата на терминот „Македонија“ во ...
сите 3 | | | прочитана: 268 | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата на кандидати за пратеници на ИЕ 2 Владо Мисајловски, вечерва од скопски Бутел повика на 15 јули да се гласа ...
сите 11 | | | прочитана: 263 | веќе видена

Агенцијата за храна и ветеринарство, Институтот за јавно здравје, Центарот за јавно здравје Скопје и ДЗСИ скоро една недела молчат во однос на скандалот со ...
сите 26 | | | прочитана: 242 | веќе видена

Гледам Радмила Шекеринска продолжува да гради лажна розева слика за себе и пустошот што го предизвикаа со СДСМ. Веднаш ќе кажам, Радмила избега од договорена ...
сите 3 | | | прочитана: 231 | веќе видена

Се надевам дека по изборите на 15 јули, Северна Македонија ќе продолжи со ваква проевропска Влада, Влада која ќе остане посветена на прогресивните вредности, ...
сите 8 | | | прочитана: 222 | веќе видена

Граѓанската организација „Аксиос 2017“ од Скопје објавува јавен повик за волонтери – набљудувачи за претстојните парламентарни избори 2020 година. – На ...
сите 13 | | | прочитана: 214 | веќе видена

Во градските фонтани деновиве дел од скопјани на плус 34 степени се разладуваа во центарот на градот. Ги има во сите во кои има вода, но има и такви кои летото ...
сите 37 | | | прочитана: 210 | веќе видена

„Безидејноста на ВМРО-ДПМНЕ и отсуството на допир со реалноста се чита на секоја страна од нивната програма. За мене беше големо изненадување, но и ...
сите 10 | | | прочитана: 210 | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ нема намера ниту да ги повлече изборните спотови, ниту да им се извини на обвинителката Вилма Рускоска и на судијката Добрила Кацарска откако ...
| | прочитана: 209 | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМАМЕ ПОВЕЌЕ ОЗДРАВЕНИ ОД ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Денеска во земјава се регистрирани 78 новозаразени со корона вирусот, првпат под доолг период ...
сите 35 | | | прочитана: 204 | веќе видена

За справување со состојбата предизвикана од пандемијата со КОВИД-19, во Општина Кичево денеска пристигна донација од програмата на Европската ...
сите 17 | | | прочитана: 195 | веќе видена

Транспаренси Интернешнел Македонија денеска соопшти дека до Основното јавно обвинителство во Скопје поднело кривична пријава во врска со незаконските исплати ...
сите 18 | | | прочитана: 188 | веќе видена

Вицепремиерката задолжена за економски прашања, Мила Царовска и дополнителната заменичка министерка за труд и социјална политика, Санела Шкријељ, денес, на ...
сите 7 | | | прочитана: 188 | веќе видена

Вие подобро од сите знаете дека преку ноќ нема ништо. Колку само внимание, посветеност и грижа треба за секое зрно семе да роди здрав плод. Колку само труд ...
сите 5 | | | прочитана: 181 | веќе видена

Минситерот за здравство Венко Филипче не се прослави со корона вирусот, напротив, има најлоши ерзултати од сите во регионот а ако епидемијава во Македонија не ...
| | прочитана: 180 | веќе видена

next