Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од скопски Карпош порача дека на 15 јули се одлучува каква држава сакаме, држава со корупција, криминал или ...
сите 4 | | | веќе видена

„После големата победа на СДСМ и Коалицијата „Можеме“ на 15 јули, веднаш наредниот ден ќе ги засукаме ракавите и ќе продолжиме да градиме мостови како мостот ...
сите 9 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди во МВР поднесе иницијатива за поведување постапка за утврдување дициплинска ...
сите 16 | | | веќе видена

Над 250 000 ученици, колку што вкупно има во основните и средните училишта, годинава ја завршија онлајн поради пандемијата со коронавирусот. Голем дел од нив ...
| | веќе видена

Граѓанската организација „Аксиос 2017“ од Скопје објавува јавен повик за волонтери – набљудувачи за претстојните парламентарни избори 2020 година. – На ...
сите 13 | | | веќе видена

Докторката Нина Цаца Билјановска која што беше сменета од директорската позиција на Државната клиника за кожни болести поради тоа што на почетокот од ...
сите 12 | | | веќе видена

Хрватскиот новинар Иван Бродиќ со отровна стрела кон Горјан Тозија по изборниот триумф на ХДЗ, која директорот на македонската Агенција за филм во преписки на ...
| | веќе видена

Тоа беше прв предлог кој што беше даден од ВМРО-ДПМНЕ за жал тогаш не беше прифатен. Сега пред избори мислат дека на тој начин ќе ја добијат симпатијата од ...
сите 6 | | | веќе видена

На 15јули мора да се случат промените да ја зачуваме и да ја обновиме Македонија, ова го порача потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа на изборната ...
сите 22 | | | веќе видена

Зоран Заев МОЖЕШЕ но ништо не направи за младите во Македонија. Тој ги изневери младите, особено оние кои ги манипулираше да одат на протести во 2016 –та ...
сите 16 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски попладнево е на средби во општината Ѓорче Петров.„Jа намаливме за 13.3 проценти младинската невработеност во ...
сите 4 | | | веќе видена

Вечерва, на граѓанската трибина во скопската општина Ѓорче Петров се обратија носителите на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски и Сања Лукаревска и кандидатките за ...
сите 5 | | | веќе видена

„Инсистирам револуцијата, новото да започе од Скопје, од метрополата, па да ја прелее внатрешноста на земјата, а не обратно, да се задуши метрополата“, изјави ...
сите 21 | | | веќе видена

Во градските фонтани деновиве дел од скопјани на плус 34 степени се разладуваа во центарот на градот. Ги има во сите во кои има вода, но има и такви кои летото ...
сите 37 | | | веќе видена

„Вечерва ги добив резултатите од вториот тест на Ковид-19. Како и вчерашниот и денешниот е негативен.И официјално, невидливиот противник е победен“, соопшти на ...
сите 26 | | | веќе видена

Македонскиот генерал Васко Карангелевски е уште една личност од нашата историја, кој го загубил животот во слобода и во неразјаснет мистериозен лов, а роден е ...
сите 6 | | | веќе видена

Се обврзуваме дека по завршувањето на кризата ќе обезбедиме раст на минималната плата до 40 проценти, односно минимална плата од 20.000 денари и раст на ...
сите 16 | | | веќе видена

next