Куманово загуби на домашен терен од МЗТ Скопје во заостанатиот натпревар од Првата лига што се одигра пред два дена, дуел што за жал го одбележа и немила сцена ...
сите 8 | | | веќе видена

Раководството на КФСМ вечерва и официјално распиша оглас за организација за претстојниот завршен турнир од Купот на Македонија, што почнувајќи од годинава ...
сите 2 | | | веќе видена

Одбојкарките на Вардар жени 2019 го совладаа работнички Скопје со 3:1 во мајсторката за пласман во финалната серија и ќе играат за титулата против Јанта Волеј ...
сите 2 | | | веќе видена