Бета - Најмногу нови вести на една тема во последниве 19 часа

Дури 154 сообраќајни прекршоци во Скопје, 46 за брзо возење Министерството за внатрешни работи во текот на завчерашниот ден (13.6.2021) продолжи со засилените ...
сите 116 | | | веќе видена

Политичарите од Македонија и Бугарија да бидат свесни дека геополитичките игри во некои можни сценарија можат да предизвикаат штетни последици за двете земји, ...
сите 4 | | | веќе видена

Скопје, 15 јуни 2021 (МИА) – Тркалезна маса на тема „Креативна Европа – перспективите на Западен Балкан“ се одржa денеска во Младинскиот културен центар (кино ...
сите 4 | | | веќе видена

Ретко кој медиум во Србија од утрово ја нема пренесено веста за денешното укинување на патарината за српските граѓани кои патуваат низ Македонија, јави ...
сите 26 | | | веќе видена

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов, инаку сопственик на адвокатска канцеларија, денеска изјави дека тој ќе го застапува Град Скопје во спорот против ...
сите 16 | | | веќе видена

Затворска казна од 3,6 години доби актерката Силвија Стојановска за транспортот на 700 килограми кокаин од Колумбија, Шпанија. Нејзиниот партнер, Воислав ...
сите 43 | | | веќе видена

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје во текот на една недела санкционираа 195 непрописно паркирани ...
сите 13 | | | веќе видена

Шпаркасе Банка Македонија го објави почетокот на третиот циклус од програмата „ Чекор по чекор “, наменета за поддршка на старт-ап бизнисите во Република ...
сите 16 | | | веќе видена

Скопје, 15 јуни 2021 (МИА) – Претседателот Стево Пендаровски денеска прими претставници на здружението Асоцијација за цистична фиброза. На средбата, ...
сите 2 | | | веќе видена

Вкупно четири компании се добитници на финансиска поддршка во рамките на првиот „Предизвик за дигитализација на земјоделство” кој го спроведува Фондот за ...
сите 12 | | | веќе видена

Скопје, 15 јуни 2021 Денес сакаме да ја информираме јавноста дека како пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата повторно го поднесовме Предлог законот за ...
| | веќе видена

Факт е дека криминалот во Еуростандард банка се повеќе добива на значење во јавноста. До Здружението „Правда за штедачи” пристигнаа информации, проверени и ...
сите 8 | | | веќе видена

Креативни дизајни – фустани и костуми создадени од студентите од факултетите за дизајн од целата држава, со употреба на само еколошки материјали, беа ...
сите 2 | | | веќе видена

Во насока на навремено и соодветно информирање на јавноста за клучните аспекти поврзани со тростолбниот пензиски систем во РСМ, МАПАС и оваа година спроведува ...
сите 10 | | | веќе видена

next