Томислав Момировиќ, министер за градежништво на Србија денеска тргнал на свадба кај неговиот македонски колега и пријател Благоја Бочварски во Скопје. ...
сите 8 | | | прочитана: 223 | веќе видена

>„Ниту еден Евреин од Македонија не беше депортиран во Аушвиц, сите беа депортирани во Треблинка и никој не се врати оттаму. Сега ќе имате можност одблизу да ...
| | веќе видена

Јас како човек што си ја сака својата земја и својот мајчин јазик, сум среќна што можам да творам таму каде што сум, на јазикот што ми е најприродно да се ...
сите 4 | | | веќе видена

Дали знаевте дека 1 октомври е Меѓународен ден на кафето? А, дали после оваа информација утринското кафе што го испивте денеска ви стана уште послатко? Пишува ...
сите 3 | | | веќе видена