Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Интересот за вакцинација секојдневно се зголемува, а досега бројот на лица кои изразиле желба ...
сите 152 | | | веќе видена

Скопје, 15 јуни 2021 (МИА) – Премиерот Зоран Заев денеска потврди дека ќе има еколошка такса за нафтата од 3,5 денари и намалување на ДДВ-то за електрична ...
сите 7 | | | веќе видена

Во организација на Институтот за човекови права (ИЧП) денеска во Скопје ќе се одржи тркалезната маса на тема „Транспарентноста и соработката на Уставниот суд ...
сите 20 | | | веќе видена

Разбојник од Арачиново и неговиот ортак добија кривични пријави откако полицијата утврдила дека најпрвин украле кола од скопската населба Маџари, а потоа со ...
сите 135 | | | веќе видена

Ретко кој медиум во Србија од утрово ја нема пренесено веста за денешното укинување на патарината за српските граѓани кои патуваат низ Македонија, јави ...
сите 26 | | | веќе видена

Дури 154 сообраќајни прекршоци во Скопје, 46 за брзо возење Министерството за внатрешни работи во текот на завчерашниот ден (13.6.2021) продолжи со засилените ...
сите 116 | | | веќе видена

Скопје, 14 јуни 2021 (МИА) – Наместо измислување на поединечни критериуми специфични за Западниот Балкан, потребно е да се цели кон тоа земјите во регионот да ...
сите 25 | | | веќе видена

Скопје, 15 јуни 2021 (МИА) – Тркалезна маса на тема „Креативна Европа – перспективите на Западен Балкан“ се одржa денеска во Младинскиот културен центар (кино ...
сите 4 | | | веќе видена

Целосно укинување од утре на полицискиот час и на ограничувањето од максимум 100 гости на свадби и прослави, како и дозвола за организација на настани, ...
сите 29 | | | веќе видена

Политичарите од Македонија и Бугарија да бидат свесни дека геополитичките игри во некои можни сценарија можат да предизвикаат штетни последици за двете земји, ...
сите 5 | | | веќе видена

Во насока на навремено и соодветно информирање на јавноста за клучните аспекти поврзани со тростолбниот пензиски систем во РСМ, МАПАС и оваа година спроведува ...
сите 11 | | | веќе видена

Затворска казна од 3,6 години доби актерката Силвија Стојановска за транспортот на 700 килограми кокаин од Колумбија, Шпанија. Нејзиниот партнер, Воислав ...
сите 43 | | | веќе видена

Имам чувство дека на 22-ри јуни нема да се реши затоа што Бугарија има техничка влада и нема Парламент Премиерот го напушти оптимизмот дека овој јуни може да ...
сите 84 | | | веќе видена

next