Времето денеска претпладне е сончево со умерена облачност, додека попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи.УХМР за попладне во Скопје најавува и невреме ...
сите 267 | | | веќе видена

Над 12 тони режан тутун кој нелегално е увезен во земјава е запленет денеска во акција спроведена на 13 локации во Скопско. Приведени на информативен разговор ...
сите 52 | | | веќе видена

Стручна комисија ќе проверува дали има лекарски пропуст во третманот на починатата родилка Марија Пупунцоска од Охрид. Ова од министерот за здравство го ...
сите 46 | | | веќе видена

Заменик министерот за култура, Петар Атанасов од СДСМ, признава неспособност на власта и даде оставка од функцијата. Неговото јавно обраќање го пренесуваме ...
сите 27 | | | веќе видена

Кривична пријава им е поднесена на двајцата дебрани кај кои полицијата на 21 јуни пронајде оружје и муниција. Според портпаролот на Секторот за внатрешни ...
сите 103 | | | веќе видена

Свиркач, до редакцијата на „Економски Лидер“ достави аудио снимка на која се слуша како градоначалникот на скопската општина Шуто Оризари, лишува од слобода, ...
сите 41 | | | веќе видена

Одлуката што МОН ја донесе вчера за прием на сите ученици што сакаат да се запишат во гимназијата „Орце Николов“, иако се надмина квотата од Конкурсот, нема да ...
сите 50 | | | веќе видена

Ретроспективната изложба „Грабење во просторот“ (1981-2019) на Глигор Стефанов неодамна беше отворена во Музејот на современа уметност, како прв настан во ...
сите 54 | | | веќе видена

Во гостувањето во емисијата Топ Тема на Телма телевизија, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски истакна дека покрај извештајот на Европската ...
сите 3 | | | веќе видена

Интернет изданието на „Шпигел“ донесува интервју со претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски непосредно пред неговата посета на ...
сите 33 | | | веќе видена

Факултетот за природни и технички науки од Штип и Институтот за комуникациски студии од Скопје в четврток во Штип ќе ги презентираат резултатите од мерењата на ...
сите 32 | | | веќе видена

„Неспорен факт е дека политичките констелации и тенденции независно на кој период се однесуваат, секогаш имале директни импликации во регионалните и конечно – ...
сите 32 | | | веќе видена

Здружението на лица со спинална мускулна атрофија (СТОП СМА) денеска по инсистирање на министерот за здравство, Венко Филипче, ја откажа прес-конференцијата на ...
сите 6 | | | веќе видена

Тој нагласи дека би било добро процесот да заврши кога ќе се собираат лидерите на НАТО во Лондон Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека се ...
сите 2 | | | веќе видена

next