Скопје, 25 јуни 2019 (МИА) – Основното јавно обвинителство Велес поднесе обвинителен акт против осум лица од Кавадарци за фалсификување и пуштање во промет на ...
сите 64 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка за „Тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот“ против возачот на камион што ...
сите 132 | | | веќе видена

Сообраќајот на автопатот Скопје-Тетово целосно е нормализиран од 16:00 часот, откако претходно околу 13:00 часот камион се преврте на коловозната лента и го ...
сите 21 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство изврши увид на местото во Карпош, каде пред зграда беше пронајдено безживотно тело на 38-годишен маж.„Во насока на целосно ...
сите 28 | | | веќе видена