Четири лица се здобиле со лесни телесни повреди во три од вкупно осум сообраќајки во текот на вчерашниот ден, а во пет била причинета материјална штета. Од СВР ...
сите 69 | | | веќе видена

На пукањето што се случи вчера околу 17 часот во угостителски објект во Кочани, а во кое едно лице беше рането, претходела расправија. Напаѓачот, кој е под ...
сите 25 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека се преземени мерки за споделената објава на социјалната мрежа „Фејсбук“ од страна на 49-годишен И.Ј. со ...
сите 19 | | | веќе видена

Вработен во домот „Ранка Милановиќ“, вчера во 13.30 часот во СВР Скопје, пријавил дека истиот ден околу 13.00 часот 17-годишен штитеник на домот физички ја ...
сите 11 | | | веќе видена

Полицијата денеска соопшти дека е пронајдено возило кое пред неколку дена беше пријавено за украдено на „Рузвелтова“ во Скопје. Имено возилото „Ауди А4“ кое на ...
сите 25 | | | веќе видена

Две лица од Скопје подведувале 17-годишна малолетничка на сексуални услуги. Осомничените ја присилувале и на давање сексуални услуги на други лица за што се ...
сите 42 | | | веќе видена

Скопје, 16 јануари 2019 (МИА) – Дваесет килограми марихуана пронајде полицијата во Дебар, а четири лица, еден македонски и тројца албански државјани се ...
| | веќе видена

next