Откако пред три години започнала со сосема нов режим на исхрана, Мери Петреска која тогаш имала 104 килограми, успеала да се ослободи од цели 38 килограми, ...
сите 2 | | | веќе видена

Речиси сите базени во Скопје започнаа со работа оваа летна сезона, а деновиве се најавува повторно топло време и високи температури. Базените се одличен начин ...
| | веќе видена

Вкупно 376 килограми крап уловија учесниците на државниот риболовен куп натпревар што викендов се одржа на акумулацијата Гратче кај Кочани, чиј организатор и ...
| | веќе видена