Денеска е среда, 29 јуни 2022 година, 175-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 190 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот, а ќе зајде ...
сите 10 | | | веќе видена

Хрватскиот ракометар Игор Карачиќ и неговата сопруга, архитектката Душица Андоновска, вчера вторпат правеа свадба во Мостар. Откако пред една година склучија ...
сите 2 | | | веќе видена

Во амфитеатарот на Спомен-куќата на Тоше Проески во Крушево, на 29 јуни ќе се одржи хуманитарниот концерт насловен „Детска насмевка за овој свет“. Овој датум ...
сите 8 | | | веќе видена

 Убавата Арбенита Исмајли, родена во Куманово, е во брак со 24-годишниот косовски рапер Феро, а се реализираше и во улогата на мајка. Нејзината убавина го ...
| | веќе видена

Матеј Илиевски, ученик во Основното училиште „Кочо Рацин“ од Куманово освои прво место на Државниот натпревар по географија во Скопје, што го организираше ...
| | веќе видена

Од продажбата на биоразградливи ќеси за само четири месеци се собрани над 44,7 милиони денари или над 720.000 евра, информираат за Мета.мк од Министерството за ...
| | веќе видена

 Со шарени балони и колачиња со „Прасето Пепа“, малата модна инфлуенсерка Фрида го славеше својот 3-ти роденден. Фрида е еднa од најпознатите мини ...
сите 3 | | | веќе видена

 Во потрага сте по сезонска работа во Грција, Охрид, Струга? Имате искуство во туризам и угостителство? Имате уште неколку дена за аплицирање на неколку ...
| | веќе видена

 Стојан Арсиќ е доказ дека годините не се пречка за ништо! Овој пензиониран професор по историја и географија и писател воодушевува со градењето на ...
| | веќе видена