Тврдењата и изјавите што содржат навреди не водат кон вистинско пријателство. Пријателството е двонасочна улица и најмногу зависи од нас самите, од нашето ...
сите 64 | | | веќе видена

ПРЕЗЕНТИРАНА ПЛАТФОРМАТА ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА Националната платформа за онлајн настава денеска ја презентираше министерката за образование и наука, Мила Царовска, ...
сите 25 | | | веќе видена

Ако Владата поднесе предлог за укинување на патни трошоци, тогаш јас ќе поднесам предлог-закон да им се одземат службените возила на функционерите и нека одат ...
сите 6 | | | веќе видена

Денешната ковид статистика е повторно поразителна за истокот од државата. Изминатите 24 часа во Струмица има 15 новозараени иако изминатите месеци овој регион ...
сите 386 | | | веќе видена

Скопјанка пријавила во кумановската полиција дека 20 годишник извршил обљуба врз ќерка на нејзиниoт вонбрачен сопруг, информираа денеска од СВР Куманово. ...
сите 146 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе oбвинителен предлог против две лица за тешка кражба од член 236 став 1 точка 1 во врска со член 22 од Кривичниот ...
сите 98 | | | веќе видена

Со почеток од 19 часот, вечерва од пред трговскиот центар „Чаирчанка“ во Скопје, ќе започне уште еден протестен марш против поскапувањето на струјата. „Во ...
сите 64 | | | веќе видена

Спектакл за ништо, спектакл кој нема да и донесе на Шкендија речиси ниту едно евро. Е, ова е вистината за гостувањето на гигантот Тотенхем во Скопје следниот ...
сите 48 | | | веќе видена

Уште не почната учебната година, се појави прв случај на корона вирусот во училиштата. Станува збор за наставничка, позитивна на КОВИД-19, од одделенска ...
сите 70 | | | веќе видена

Германија и другите земји членки на Европската Унија сметаат дека билатералните проблеми не треба да се ставаат во преговарачката рамка и дека тие проблеми ...
сите 94 | | | веќе видена

Финансискиот пакет ќе ги поддржи конкурентноста и енергетската ефикасност Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) иНЛБ Банка Скопје потпишаа договор за ...
сите 11 | | | веќе видена

Шок во таборот на Тотенхем. Имено Герет Бејл попладнево не ги минал лекарските прегледи. Велшанецот е повреден и тој ќе биде во аут најмалку еден месец. Тоа ...
сите 12 | | | веќе видена

Планираната инвестиција на ТАВ Македонија, за изградба на аеродром во Штип, нема да се реализира, а средствата ќе бидат пренасочени за животната средина, ...
сите 2 | | | веќе видена

next