Виктор Шубески е дипломиран професор по физичко образование, спорт и здравје, ски инструктор и личен тренер. 24-годишниот спортист може да го најдете во ...
| | веќе видена

Денеска е среда, 29 јуни 2022 година, 175-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 190 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот, а ќе зајде ...
сите 10 | | | веќе видена

Тимот на EmbedSocial лансира нова алатка наменета за мали бизниси и креатори, која ќе помогне полесно да креираат уникатно веб присуство со свој .link домен. ...
| | веќе видена

Хрватскиот ракометар Игор Карачиќ и неговата сопруга, архитектката Душица Андоновска, вчера вторпат правеа свадба во Мостар. Откако пред една година склучија ...
сите 2 | | | веќе видена

Пeчaтеното издание на „Слободен печат“ донесува: Хроника Собраниските инциденти не запираат, прераснаа во физички пресметки: Пратениците никако да стават точка ...
| | веќе видена

Меѓународен тим на професори-истражувачи дојде до фасцинантни резултати за антиоксидантното дејство на дивиот охридски костен, како и антимикробното, кое може ...
| | веќе видена

Летото е совршено време за скара, кампување и други активности во природата. За жал, дури и најидиличниот пејзаж има свои недостатоци, бидејќи кога се одмараме ...
| | веќе видена

Тринаесетте раскази од оваа книга се занимаваат со размислувањата околу тоа што се менува со текот на времето во светот на протагонистите и на што му е судено ...
сите 11 | | | веќе видена

Mozzart и со љубителите на автомобили Автомобили опремени само за автомобилски трки, најновите модели на различни возила, но и неизбежните олдтајмери ​​го ...
| | веќе видена

Временската прогноза без исклучок секогаш завршува со информација за УВ индексот кој го покажува интензитетот на штетните ултравиолетови зраци од сонцето и во ...
| | веќе видена

„Со седум капитални инфраструктурни, комунални проекти, и седум музичко-забавни случувања, ќе го одбележиме 67-миот роденден на најстарата скопска општина, ...
сите 8 | | | веќе видена

 Убавата Арбенита Исмајли, родена во Куманово, е во брак со 24-годишниот косовски рапер Феро, а се реализираше и во улогата на мајка. Нејзината убавина го ...
| | веќе видена

Матеј Илиевски, ученик во Основното училиште „Кочо Рацин“ од Куманово освои прво место на Државниот натпревар по географија во Скопје, што го организираше ...
| | веќе видена

Од продажбата на биоразградливи ќеси за само четири месеци се собрани над 44,7 милиони денари или над 720.000 евра, информираат за Мета.мк од Министерството за ...
| | веќе видена

Сместување за двеста евра за четири лица, или пак за 150- 160 евра за три лица на повеќе локации во соседна Грција може да се најде во специјалните понуди на ...
| | веќе видена

Скопската Зоолошка градина бара кумови за трите бели лавчиња кои се родија во март. „Предложете имиња за трите женски лавчиња коишто се родија во Зоолошката ...
сите 31 | | | веќе видена

next