Приказната која требаше да има среќен крај разочара многумина во државата. Само грст пресуди и ниту еден обвинет кој издржува затворска казна. Опструкции и ...
сите 2 | | | прочитана: 15177 | веќе видена

Судејќи и според денешните бројки нема назнаки дека епидемијата на Ковид-19 во земјата стивнува. Од друга страна, македонските граници со Србија и Косово ...
сите 33 | | | прочитана: 11217 | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 52 | | | прочитана: 10223 | веќе видена

Албанските партии ја засилија националистичката реторика и на десеттина дена пред гласањето на 15 јули ДУИ и Алијансата на Албанците и Алтернатива се тркаат ...
сите 6 | | | прочитана: 10095 | веќе видена

„ВМРО ДПМНЕ владееше со партиски притисоци, одземаа фирми, ги делеа гласачите на индијанци и човечиња, не уназадија, не дотолчија. Денес нашиот народ е ...
сите 13 | | | прочитана: 8909 | веќе видена

Вечерва, на граѓанската трибина во скопската општина Ѓорче Петров се обратија носителите на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски и Сања Лукаревска и кандидатките за ...
сите 5 | | | прочитана: 8107 | веќе видена

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, на денешната прес-конференција информираше за најновата состојба со вирусот Ковид-19 во нашата земја. Тој ...
сите 36 | | | прочитана: 7571 | веќе видена

Тоа беше прв предлог кој што беше даден од ВМРО-ДПМНЕ за жал тогаш не беше прифатен. Сега пред избори мислат дека на тој начин ќе ја добијат симпатијата од ...
сите 6 | | | прочитана: 7000 | веќе видена

Седумнаесет новозаболени од ковид 19 во Штип , бележи денешната статистика на Министерството за здравство. Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната ...
сите 33 | | | прочитана: 6885 | веќе видена

Вчера во 14.16 часот во Полициската станица Драчево, лекар од Итна медицинска помош пријавил дека жена од с.Драчевица, скопско, која била бремена во шести ...
сите 132 | | | прочитана: 6814 | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од скопски Карпош порача дека на 15 јули се одлучува каква држава сакаме, држава со корупција, криминал или ...
сите 4 | | | прочитана: 6454 | веќе видена

Скопје, 6. јули 2020 (ИНПРЕС) – Од страна на полициските службеници досега констатирани се вкупно 26882 прекршоци за неносење лична заштита на лицето од кои ...
сите 14 | | | прочитана: 5431 | веќе видена

Едно од лицата коешто според авторот на аудиоснимката која вчера беше поставена видео платформата YouTube учествува во снимениот разговор во кој се наведуваат ...
сите 11 | | | прочитана: 5341 | веќе видена

На 15јули мора да се случат промените да ја зачуваме и да ја обновиме Македонија, ова го порача потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа на изборната ...
сите 22 | | | прочитана: 4797 | веќе видена

Пандемијата на корона вирусот во првите редови ги мобилизираше сите здравствени работници, лекари, медицински сестри, помошен кадар. Дел од нив се пред ...
сите 33 | | | прочитана: 4212 | веќе видена

Приватна лабораторија во Гостивар без дозвола од Министерството за здравство правела серолошки тестови за КОВИД 19. Станува збор за приватната поликлиника ...
сите 30 | | | прочитана: 3526 | веќе видена

Болницата „8 Септември“ во Скопје соопшти дека не постои листа на чекање за итни хируршки интервенции. „ЈЗУ ГОБ „8 Септември“ – Скопје е ковид болница со ...
сите 45 | | | прочитана: 2999 | веќе видена

Изборната кампања на партиите за предвремените парламентарни избори на 15 јули влегува во „второ полувреме“. Партиите своите изборни програми и денеска ќе ги ...
сите 31 | | | прочитана: 2871 | веќе видена

next