Ненад Зивчевиќ има зад себе петнаесетина години успешна кариера, период во кој ги носеше дресовите на Работнички, МЗТ Скопје и на уште неколку македонски ...
сите 5 | | | веќе видена

Во првото квалификациско коло во ЛШ, нашиот шампион го доби за ривал првакот на Словенија, тимот на Мура. Факт е дека Шкендија ја очекува нималку лесна задача, ...
сите 8 | | | веќе видена

ФУДБАЛ – ПОЧНУВА И КОПА АМЕРИКА Бразил одново домаќин, сега на шампионатот без публика Европското првенство (ЕП) 2020 не е единствениот голем фудбалски турнир ...
| | веќе видена

Македонската репрезентација се наоѓа во Букурешт, каде што ги одработува последните подготовки пред настапот на Европското првенство. Првиот натпревар ...
сите 23 | | | веќе видена

„Можеби сме аутсајдери на првенството, но не ни пречи таа улога. Напротив, дополнително ни дава мотив на сите. Извршивме добри подготовки и сите со нетрпение ...
сите 18 | | | веќе видена

Од нашиот специјален известувач: Милорад Стојмановски Ќе нема многу избор и можност за тактизирање со конечниот резултат в четврток, кога македонските ...
сите 19 | | | веќе видена

Кој рано рани, две среќи граби. Оваа поговорка се обвистини кај обложувач, кој во вторникот наутро во објект на Sport Life на автобуската станица во Охрид ...
| | веќе видена

Македонските навивачи се закон во Букурешт на неколку часа пред историскиот меч на нашата репрезентација против Австрија, а распеани и разиграни успеваат да ја ...
| | веќе видена

СДСМ на Твитер им се „заблагодари“ на ВМРО-ДПМНЕ за почитување на протоколите и негрупирање повеќе од шест луѓе на отворено на вчерашните протести со блокирање ...
| | веќе видена

Државната новинска агенција на Грција, објави реакција со која побара коментаторите на македонскиот национален сервис да го користат официјалното државно име ...
сите 3 | | | веќе видена

Ова што си го замислуваме во насловот е уствари идеја на две дами, која ја шири на Фејсбук колегата Филе, а се испирирани од јаката реклама на Скопско во која ...
| | веќе видена

Mozzart подготви бројни изненадувања за време на Европското фудбалско првенство. Италија и Турција вечерва во Рим го отвораат Европското првенство во фудбал , ...
сите 12 | | | веќе видена

Вардар првпат во својата историја од следната сезона ќе игра во Втората македонска фудбалска лига. Првпат, само поради онаа фамозна фузија со ФК Миравци која и ...
сите 4 | | | веќе видена

20 Fuego смарт телевизори од страна на Фудбалската федерација на Македонија беа донирани низ Скопје и другите градови во Македонија, со цел секој да има ...
сите 14 | | | веќе видена

next