Синот на македонскиот ракометен голман Борко Ристовски и неговата сопруга Николина Ристовска наполни две години. Бидејќи поради вонредната состојба се ...
| | веќе видена

На 16. Октомври 2002 година репрезентацијата на Македонија одигра одличен натпревар во Саутемптон против Англија. Македонија два пати водеше против Англија, а ...
сите 2 | | | веќе видена

Од 1946 до 1992 година, во времето на некогашната заедничка држава, само четири клубови од Македонија играле во најсилната лига на екс-СФРЈ. Играле заедно со ...
| | веќе видена

Денес ирски „Мирор“ објави една сторија со која ги потсети Ирците како ние им го срушивме сонот да играат на Светското првенство во 1998 година. Тогаш ...
сите 4 | | | веќе видена

Министерот за млади и спорт на Романија, Јонут Строе, објави дека неговата земја заедно со Грција ќе поднесе кандидатура за организација на Европското ...
| | веќе видена

ФОТО: ohridnews Во саботата доцна вечерта почина Шефкет Шаиновски, една од охридските фудбалски легенди. Тој почина во Клиничкиот центар во Скопје, како ...
| | веќе видена