Бета - Најмногу нови вести на една тема во последниве 19 часа

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, на денешната прес-конференција информираше за најновата состојба со вирусот Ковид-19 во нашата земја. Тој ...
сите 36 | | | прочитана: 7571 | веќе видена

Тоа беше прв предлог кој што беше даден од ВМРО-ДПМНЕ за жал тогаш не беше прифатен. Сега пред избори мислат дека на тој начин ќе ја добијат симпатијата од ...
сите 6 | | | прочитана: 7179 | веќе видена

Скопје, 6. јули 2020 (ИНПРЕС) – Од полноќ старо нови цени на на нафтените деривати. Согласно одлуката на Регулаторната комисија за енергетика малопродажната ...
| | прочитана: 746 | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски попладнево е на средби во општината Ѓорче Петров.„Jа намаливме за 13.3 проценти младинската невработеност во ...
сите 4 | | | прочитана: 303 | веќе видена

Се надевам дека по изборите на 15 јули, Северна Македонија ќе продолжи со ваква проевропска Влада, Влада која ќе остане посветена на прогресивните вредности, ...
сите 8 | | | прочитана: 222 | веќе видена

Транспаренси Интернешнел Македонија денеска соопшти дека до Основното јавно обвинителство во Скопје поднело кривична пријава во врска со незаконските исплати ...
сите 18 | | | прочитана: 188 | веќе видена

По неколкумесечна пауза поради здравствената криза предизвикана од новиот коронавирус , следниот вторник се очекува да биде одигран првиот фудбалски натпревар ...
| | веќе видена

Вицепремиерката задолжена за економски прашања, Мила Царовска, заменик-министерот за култура, Владимир Лазовски, и националниот координатор за култура, Роберт ...
сите 2 | | | веќе видена

Над 250 000 ученици, колку што вкупно има во основните и средните училишта, годинава ја завршија онлајн поради пандемијата со коронавирусот. Голем дел од нив ...
| | веќе видена

Новиот македонски игран филм „Снежана на крајот умира“, кој е во фаза на пост-продукција, е еден од осумте селектирани филма во програмата „Work in Progress“ ...
| | веќе видена

,Запалени 19 автомобили со молотови коктели во Штип"; ▪️,,Четири запалени автомобили вечерва во Скопје"; ▪️,,Нови 2 запалени автомобили синоќа во Скопје"; ...
| | веќе видена