Речиси 70 отсто од граѓаните ќе излезат на гласање на парламентарните избори доколку здравствените власти дадат зелено светло за тоа. Тие нема да се чуствуваат ...
сите 27 | | | прочитана: 28187 | веќе видена

На гробиштата во дојранското село Сретеново денеска беше погребана Емилија Динева, жената која подари живот за тројца по својата смрт, а тој потег на нејзиното ...
сите 67 | | | прочитана: 23938 | веќе видена

Фотографиите и прилозите од вчерашното празнување во верските храмови и пред нив се повторно загрижувачки. И покрај апелите на здравствените институции да нема ...
сите 79 | | | прочитана: 17935 | веќе видена

Семејните ифтарски прослави во текот на минатите недели се причина за големиот број на заразени во општината Гази Баба, вели градоначалникот Борче Георгиевски. ...
сите 374 | | | прочитана: 11697 | веќе видена

Изминативе два дена на социјалните мрежи ја гледаме Славјанка Петровска допонителната заменик министерка во МВР и кандидатката за пратеник СДС од Бутел како се ...
сите 10 | | | прочитана: 8801 | веќе видена

Во услови кои ги наметна пандемијата, големиот празник на сесловенските просветители се одбележува скромно. Се откажаа традиционалните свечености на УКИМ, а ...
сите 31 | | | прочитана: 6973 | веќе видена

Меѓународни релевантни институции оценуваат дека Република Северна Македонија најдобро ќе се справи со економските последици од здравствената криза. Мерките ...
сите 14 | | | прочитана: 6325 | веќе видена

Докторот и поранешен директор на Клиниката за онкологија Милан Ристески преку фејсбук статус вели дека поради зголемениот број на нови случаеви на дневно ниво ...
сите 5 | | | прочитана: 4270 | веќе видена

Комисијата за заразни болести оценува дека состојбата со епидемијата на корона вирусот е смирена, односно дека со досегашните мерки и начиниот на менаџирање е ...
сите 12 | | | прочитана: 3591 | веќе видена

По предавањето на донацијата на неинвазивни респиратори на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје, техничкиот премиер одговори на ...
сите 10 | | | прочитана: 1879 | веќе видена

Миле Сугарев на позицијата директор на ФЗО беше назначен, откако Ден Дончев си поднесе оставка, од како што рече„семејни и здравствени причини“. Во последните ...
сите 10 | | | прочитана: 1750 | веќе видена

Со разлабувањето на мерките за заштита од коронавирусот, кафулињата и рестораните се очекува да отворат наскоро, а за тоа се изготвува официјален протокол за ...
сите 4 | | | прочитана: 1690 | веќе видена

Да не беа Кирил и Методиј до кој знае кога светот ќе беше и слеп и глув, како што тоа го велел Константин филозоф подоцна меѓу нас познат како Св. Кирил кога ...
сите 31 | | | прочитана: 1246 | веќе видена

СВР Велес на денешната седница на Општинскиот штаб за заштита и спасување најави дека има изготвено оперативен план за дејствување на време на викендот и за ...
сите 8 | | | прочитана: 1077 | веќе видена

Спиновите кои се јавуваат околу тревникот се јавуваат за да избегаме од вистинската приказна, дека тоа што сега го гледате како тревник и местото на куќата на ...
сите 19 | | | прочитана: 1024 | веќе видена

МУСЛИМАНИТЕ ГО СЛАВАТ РАМАЗАН БАЈРАМ Муслиманските верници денеска го слават Рамазан Бајрам. Реис-ул-улема Сулејман ефенди Реџепи, поглавар на Исламската ...
сите 3 | | | прочитана: 901 | веќе видена

next