Погрешна процена, слаби политички конекции или обичен реваншизам од балкански тип се меѓу можните опции поради кој владиниот Фонд за иновации одбил проект за ...
сите 2 | | | веќе видена

Хосеин Карими, амбасадор на Исламска Република Иран – Скопје Овие денови од регионот на Персискиот Залив се слушаат многу жешки вести. Денеска (петок) наутро ...
| | веќе видена

Европскиот комесар за проширување, Јоханес Хан, рече дека се одложени напорите за деблокирање на дијалогот помеѓу Белград и Приштина за почетокот на јули, ...
| | веќе видена

На 13 јуни во собранието се одржа Јавна расправа по Предлог измените на законот за игрите на среќа и забавните игри, доставени минатата година од група ...
| | веќе видена

Високите тропски температури се причината поради која сите, па и најмладите, бараат разладување. Базените, секако, се решение за тоа, особено за учениците на ...
| | веќе видена

Тимот „Space Walkers“ од СТЕМ академијата во Скопје се вратија од Либан со освено второ место на Првиот меѓународен FIRST LEGO League настан, кој се одржуваше ...
| | веќе видена