Најдобриот претприемач меѓу академиците и најучениот меѓу бизнисмените потроши малку повеќе од две години „рвајќи“ се со „зарибаната“ администрација и помина ...
сите 3 | | | прочитана: 1877 | веќе видена

Имајќи ги во превид препораките и засилените мерки за заштита од ширење на COVID – 19, Стопанска банка АД – Скопје ги известува своите клиенти пензионери дека ...
сите 11 | | | прочитана: 1170 | веќе видена

„Макпетрол“ АД Скопје повторно ги повикува Владата и институциите, во најкус можен рок, да донесат одлука во интерес на граѓаните, државата и трговците со ...
сите 3 | | | прочитана: 1138 | веќе видена

Бидејќи загревањето е еден од најпроблематичните сегменти во поглед на загадувањето, ова е уште еден сигнал, покрај намалувањето на ДДВ од 18 на 5 проценти, за ...
сите 19 | | | прочитана: 414 | веќе видена

Во периодот од 01.01-31.03.2020 година Комерцијална банка АД Скопје од своето работење оствари позитивен финансиски резултат во износ од 217,5 милиони денари ...
сите 6 | | | прочитана: 268 | веќе видена

Инвестираме преку 1 милијарда евра во целокупната инфраструктура во земјата. Станува збор за најголемите инвестиции направени било кога досега, изјави ...
сите 8 | | | прочитана: 201 | веќе видена

Повторно расте долгот на државните борчлии, каде што влегуваат општините, нивните јавни претпријатија, трговските друштва кои се основани од државата, ...
| | прочитана: 180 | веќе видена

Собранието на Стопанската комора на Македонија одржа седница со примена на мерките за превенција за заштита од корона вирусот според Протоколот за одржување на ...
сите 7 | | | веќе видена

Комерцијална банка АД Скопје во соработка со Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) и Европската Унија (ЕУ-ИПА Фондови) нуди линија за унапредување на ...
сите 3 | | | веќе видена

Скопје, 21. мај 2020 (Inpress) – Управата за јавни приходи соопшти дека на 31-ви овој месец истекува рокот за потврдување или коригирање на годишната даночна ...
| | веќе видена

Во пониските одделенија на основното образование можеби е прифатливо да има платформи кои ќе нудат прегледување на учебни материјали, видеа и други ...
| | веќе видена

Охридска банка АД Скопје преку соопштение на Македонска берза ја известува јавноста дека успешно ја заврши докапитализацијата во износ од 10 милиони евра. ...
| | веќе видена

Десет говорнички - role models и успешни жени во технологијата преку своите инспиративни приказни ги потикнаа девојките да размислуваат за кариера во ...
| | веќе видена

Благодарение на потенцирањето на важноста на рециклирањето на глобално ниво, жителите на Скопје покажуваат се’ поголема наклонетост и одговорност кон ...
сите 3 | | | веќе видена

ПроКредит Банка АД Скопје преку соопштение на Македонска берза ја известува јавноста за измени во органите на управување на Банката. Наместо досегашниот член ...
| | веќе видена

М6 Едукативниот центар организираше бесплатно предавање за македонската јавност со д-р Исак Адижес, еден од најценетите консултанти на држави и компании во ...
| | веќе видена