Селото Вратница е едно од оние рурални места во кои веќе одамна луѓето егзистенцијата не ја обезбедуваат преку сточарството и земјоделството, па тоа се прави ...
сите 4 | | | прочитана: 205 | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео насловено како „Риболов на Чаирчанка“, а на кое се гледа како чаирчани со трски во рацете „ловат“ риби во дождовницата ...
сите 2 | | | веќе видена

Во периодот од септември 2019 до февруари 2020, културни работници заедно со Општина Центар и помош од бизнис-заедницата го реновираа руинираниот објект на ...
| | веќе видена

Здружението „Отворете ги прозорците” денеска одржа тркалезна маса на тема „Стручно усовршување во земјите учеснички во проектот – сличности и разлики”, во ...
сите 2 | | | веќе видена

Градоначалникот на скопската општина Центар Саша Богдановиќ се врати на работа од 14 дена самоизолација, но од вработените во општината двајца била позитивни ...
сите 4 | | | веќе видена

Охрид во минатото беше запоставен од двете најголеми партии кои наизменично со години ја практикуваат власта . Но Интегра – Македонска конзервативна партија, ...
| | веќе видена

Предлогот за неплаќање на сметките во градинките додека траат вонредните мерки не бил прифатен и не стасал на дневен ред во Општина Аеродром, информира Весна ...
сите 3 | | | веќе видена