Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година во средината на јуни во Скопје ќе одигра два контролни натпревари против селекциите на Ерменија и на ...
сите 45 | | | веќе видена

Вкупно 39 медали од кои 10 златни, осум сребрени и 21 бронзен освоија членовите на Македонската традиционална таеквон-до федерација (МТТФ) на Меѓународниот ...
сите 5 | | | веќе видена

Мате Валкуз од Унгарија е победник на годинашново издание на Macedonian Open 2023 откако во финалето го совлада петтиот носител Франциско Комесана од Аргентина ...
сите 5 | | | веќе видена

Членката на коњичкиот клуб Бравадос од Скопје, Љупка Аврамовиќ, го освои одличното второ место на дводневниот меѓународен коњички турнир во прескокнување на ...
сите 4 | | | веќе видена

Професор д-р. Влатко Неделковски е избран за нов декан на Факултет за физичко образование, спорт и здравје при Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“ од Скопје. ...
сите 2 | | | веќе видена