Денеска во руската амбасада во Скопје се одржа гласањето на референдумот за измените на Уставот на Русија, што потенцијално би можеле да му дозволат на ...
| | прочитана: 722 | веќе видена

Во СВР Скопје вчера околу 21:45 часот било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ бил донесен повреден Ш.П.(29) од с.Батинци, скопско, со ...
сите 19 | | | прочитана: 328 | веќе видена

Во германското претседавање со Европската унија се положува голема надеж, меѓу другото и на Западен Балкан, каде се очекува поддршка за процесот за ...
сите 7 | | | прочитана: 296 | веќе видена

Во скопско Дебар Маало денеска беше поставен телевизор на кој се гледаат имиња на медиуми во сопственост на бизниси кои се поврзуваат со унгарскиот премиер, ...
сите 5 | | | веќе видена

Во пресрет на парламентарните избори во Северна Македонија, закажани за 15 јули, се зголемуваат активностите со кои се мамат граѓаните на социјалните мрежи. ...
| | веќе видена

Најмалку седум јавни здравствени институции набавиле маски кои имале лажни и невалидини сертификати за квалитет и се под истрага на Европската канцеларија ...
сите 2 | | | веќе видена