Актуелниот ракометен европски првак, скопски Вардар со сигурност нема да биде во истата група со францускиот шампион, ПСЖ во новата сезона во ракометната Лига ...
сите 7 | | | веќе видена

Игор Карачиќ по седум години си заминува од Вардар и се сели во полскиот прволигаш Кјелце. Хрватскиот бек мина низ многу моменти и ситуации во периодот во ...
сите 8 | | | веќе видена

Македонскиот репрезентативец и член на Магдебург, Филип Кузманоски вчера ја побара за жена својата девојка Моника и тоа пред полна кафана во Битола. Моника ...
сите 2 | | | веќе видена

Македонската репрезентација до 17 години оствари шест победи на последните седум контролни натпревари. Селекцијата предводена од Горан Станковски со право се ...
сите 2 | | | веќе видена