Македонската ракометна репрезентација го доби дуелот со Чиле со 32-29 (16-17) и обезбеди место во главната рунда на Светското првенство. Избраниците на Данило ...
сите 3 | | | веќе видена

Иако прва резерва, која влета поради многуте позитивни случаи на Ковид-19 во селекцијата на Чешка, македонската ракомстна репрезентација отпатува за Египет со ...
сите 28 | | | веќе видена

Мајсторски одигран тикет само на индивидуални тотали на голови на 7 ракометари му донесе добивка од 218 илјади денари во бруто износ на обложувач со уплатен ...
| | веќе видена

Македонија како прва резерва доби шанса да игра на Светското Првенство во ракомет во Египет, но тоа во никој случај не е незаслужено, ако се знае дека ...
| | веќе видена