Пејачот Влатко Лозаноски сними нова песна „Ме нервираш“ и ја промовира на својот роденден. Лазар Цветкоски ги направи музиката и аранжманот, а текстот е на ...
сите 8 | | | веќе видена

Андријана Петрушовска од Скопје влезе во финалето на „Ѕвездите на Гранд“. Таа ги испеа „Мелек“ од Едита Арадиновиќ и „Црно и бело“ од Калиопи и пак во ...
сите 3 | | | веќе видена