По "војната" што им ја објавија граѓаните, науката, црквата, академијата, универзитетот и опозицијата владините првенци се соочуваат со конфликт и со луѓето ...
сите 110 | | | веќе видена

После двете заушки од странство Мицкоски доби шлаканица и од македонскиот народ, велат од СДСМ како реакција на вечерашните протести на ВМРО-ДПМНЕ на кои се ...
сите 229 | | | веќе видена

Полицијата приведе сопственичка на угостителски објект во Трубарево затоа што работел и по 21 часот. Според информациите на МВР, вчера во Полициската станица ...
сите 153 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Предлог за издавање казнен налог против едно физичко и едно правно лице за кривично дело – Непостапување според ...
сите 83 | | | веќе видена

Министерство за надворешни работи на Данска ги демантира вестите дека го поддржува ветото на Бугарија за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, ...
сите 152 | | | веќе видена

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Елиф Елмас, ги одигра последните 15-тина минути во синоќешната убедлива победа на Наполи против Рома (4-0) и тоа со ...
сите 9 | | | веќе видена

Осумдесет и четиригодишна жена била пронајдена со тешки телесни повреди во својот дом во кавадаречкото село Шивец. Според првичните сознанија со кои располага ...
сите 115 | | | веќе видена

Вакцината против Ковид 19, ќе можат да ја примат сите граѓани и ризични групи на пациенти кои во моментот се во добра општа здравствена состојба, но големо ...
сите 2 | | | веќе видена

Секојдневно, не само што растураме семејни веселби туку поднесуваме кривични пријави, вели првиот човек на полицијата Оливер Спасовски на новинарско прашање ...
сите 8 | | | веќе видена

Имаме недвојбена поддршка не само од Холандија, туку од сите земји членки на ЕУ. Останува прашањето со Република Бугарија, изјави денеска министерот за ...
сите 44 | | | веќе видена

Утре во земјава не’ очекува сончево време со мала до умерена облачност, по одделни котлини со појава на утринска магла.Во југоисточните делови ќе биде претежно ...
сите 167 | | | веќе видена

На 4 Декември