Веќе час и половина гори депонија во Тетово, која според информациите на Макфакс е во близина на силосите за жито на „Жито Полог“, а пак чадот се гледа уште од ...
сите 5 | | | веќе видена

Терористичките напади во Европа станаа секојдневие. Земјава не може да смета дека е имуна на оваа глобална закана со оглед дека е дел од антитерористичката ...
| | веќе видена

Градот Скопје ги информира граѓаните дека поради асфалтирање на коловозот продолжува времениот сообраќаен режим на улицата „Тодор Александров“ во правец на ...
сите 43 | | | веќе видена

Засега вкупно 25 лица се јавиле на Инфективна клиника со болки во стомакот и висока температура откако пробале од сендвичите во „Седмица“ во Лептокарија во ...
сите 53 | | | веќе видена

Пензионерите на 1 септември нема да добијат 2.100 денари покачување!Тоа можат сами да си го видат на своите сметки. Тоа што ќе го направи владата на СДС тоа е ...
сите 9 | | | веќе видена

Со одличниот концерт на Бајага и Инструктори и официјално заврши првиот викенд со многу музика и забава во рамки на проектот „Супер Скопје“. По концертот, ...
сите 97 | | | веќе видена

Hit&Run street workout competition 2017

Центарот за спорт и спортски развој Hit&Run со гордост го најавува својот прв официјален натпревар во Скопје во улично вежбање (street workout), кој ќе се ...
 • Bulevar Jane Sandanski, 1126 Skopje, F. Yugoslav Repub. Of Macedonia
 • 16:00:00 , 20 Авг, 2017 до 22:00:00 , 20 Авг, 2017
 • Teniski Klub Hit & Run
 • 75 доаѓаат, 177 можеби
 • EVENT_FITNESS
 • FIBA U16 Women's European Championship, Division B

  Women’s #FIBAU16Europe Division B will bring together 22 U16 European women’s teams vying to join Europe’s elite. The tournament will take place in Skopje, MKD ...
 • Skopje
 • 17:00:00 , 17 Авг, 2017 до 20:00:00 , 26 Авг, 2017
 • FIBA
 • 78 доаѓаат, 266 можеби
 • Sonic Geometry - Капан Ан

  Armakeddon Festival и Active Meditation Music ви представува: Active Meditation Music журка на отворено во клуб Капан Ан! Промоција на новото издание на ...
 • Капан Ан - Скопје, Македонија
 • 23:00:00 , 25 Авг, 2017 до 06:00:00 , 26 Авг, 2017
 • Armakeddon Festival
 • 134 доаѓаат, 264 можеби


 • На 20 Август