Остри реакции во јавноста предизвика неодамнешното провокативно однесување на присутните на настанот, кога обраќањето на водителката на македонски јазик беше ...
сите 55 | | | прочитана: 13635 | веќе видена

Во текст со наслов ,,Тетовски автомобили со бугарски таблици на струја од јаглен”, специјализираниот автомагазин automedia.mk пишува за можната вистинска ...
сите 7 | | | прочитана: 8457 | веќе видена

Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против Е.Б.(30) од Скопје, поради постоење основано сомнение за сторено ...
сите 192 | | | прочитана: 8382 | веќе видена

Охридскиот пливачки маратон годинава нема да се одржи соопштено е по денешната средба на претседателот на државата Стево Пендаровски со претседателот на ...
сите 2 | | | прочитана: 8066 | веќе видена

Негативен е тестот за мајмунски сипаници на кичечанецот кој од пред 4 дена беше сомнитеен дека е заразен од болеста, соопшти Министерството за здравство. „Од ...
сите 32 | | | прочитана: 5343 | веќе видена

Како провокации ги оцени свирежите на македонскиот јазик на прославата на Рамковниот договор министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска. ...
сите 13 | | | прочитана: 5153 | веќе видена

Скопје е оддалечено на околу 1500 километри од нуклеарната централа во украинскиот град Запрожје и со тоа според руските експерти се смета за ризична локација ...
| | прочитана: 4957 | веќе видена

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски денеска учествуваше на централната свеченост која се реализира во касарната „Илинден“ во Скопје на која Армијата ...
сите 48 | | | прочитана: 4215 | веќе видена

МВР соопшти дека вчера се забележани два инцидента од залутани куршуми – едниот во Кондово каде е повредено момче, а другиот во село Љубин каде е оштетена ...
сите 89 | | | прочитана: 3490 | веќе видена

Денеска во земјава се очекува сончево и многу топло време со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.Минималната температура ќе биде во интервал ...
сите 70 | | | прочитана: 3367 | веќе видена

Обвинителката Вилма Русковска ќе ја обжали одлуката за нејзината суспензија до Советот на јавни обвинители. Русковска за МИА потврди дека го добила решението и ...
сите 13 | | | прочитана: 2625 | веќе видена

Лидерот на најголемата косовска парламентарна опозициска партија, Демократска партија на Косово (ПДК), Мемли Красниќи, по повод 10-годишнина од смртта на Арбен ...
сите 27 | | | прочитана: 2238 | веќе видена

Тројца млади мажи во земјава се заразиле од сида смо во текот на јули, говорат податоците од Билтенот на Одделот за епидемиологија на заразни заболувања при ...
сите 196 | | | прочитана: 1991 | веќе видена

На воениот стадион во Скопје беа изложени дел од новите оклопни пешадиски возила што се од американско производство. До сега се набавени шест од нив, а до ...
сите 27 | | | прочитана: 1558 | веќе видена

Не можам да ви опишам какво олеснување ме спопадна кога ја слушнав веста на годината: „Мицкоски се врати од одмор“. Ваау, подрипнав од радост како да ми јавиле ...
сите 13 | | | прочитана: 1495 | веќе видена

next