Некогашната македонска ријалити учесничка Елеонора Кочовска, екс -Миљковиќ дефинитивно може да ја понесе титулата за најатрактивна ѕвезда во реланите шоуа. ...
сите 2 | | | веќе видена

Поминаа шест години откако го нема Влатко Илиевски. По заминувањето на некоја драга личност од овој свет, останува празнина која времето не може да ја избрише ...
| | веќе видена

Филмскиот фестивал Синедејс синоќа во Скопје на отворањето на 23 издание постави нов рекорд во играње оро, кога повеќето од публиката се фатија да играат на ...
сите 7 | | | веќе видена

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, во гостувањето на подкаст емисијата на новинарот Кристијан Ландов, на прашањето што мисли за градоначалничката на Скопје, ...
| | веќе видена

Жените генерално, та биле девојки, сингл дами, во врска или брак пред да ги запознаете одблизу, имаат знаци на распознавање оддалеку. Секоја си има свој трејд ...
сите 2 | | | веќе видена

Една од најпрепознатливите фигури на американската музичка сцена, Грејс Џонс ја дефинира музиката, модата и уметноста речиси четири децении и е неизоставен дел ...
сите 3 | | | веќе видена

Македонската пејачка Андријана Петрушовска заврши како третопласирана во 17-тата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ , па во знак на благодарност таа неодамна ...
сите 3 | | | веќе видена

Во СВР Охрид на 06.07 во 21.40 часот било пријавено дека, Е.Р.(32) од Скопје, при фотографирање до металната ограда на паркингот кај туристичкиот комплекс ...
сите 18 | | | веќе видена

И оваа година Cinedays во соработка со Кинотека имаат програма посветена на големите филмови и филмските доајени. Годинава се поклонуваме на филмовите на еден ...
| | веќе видена