Пепа Димитрова е македонска артистка, која неодамна ја промовираше својата најнова песна. Покрај промоцијaта на новата песна, со неа поразговаравме и за ...
| | веќе видена

Додека го чекаат Никола Груевски да се појави во затворот Шутка за да ја издржува 2-годишната казна за случајот „Тенк“, на социјалните мрежи кружи стара ...
сите 2 | | | веќе видена

Викендов во Анталија, Турција, се одржа изборот „Кралица на Евроазија 2018“. Нашата претставничка Катерина Ничовска (17) од Скопје ја освои титулата најдобар ...
сите 2 | | | веќе видена

„Постмодерн џубокс“ е бенд што го носи духот на Њуjорк во своите настапи. Нивните настапи се врвно џез и свинг-кабаре, а тие на специфичен начин ги изведуваат ...
| | веќе видена

На Тоше Илиевски од Скопје му се потребни тромбоцити со крвна група 0+. На него му се потребни сигурни 10, до 20 хумани луѓе кои ќе даруваат тромбоцити. Се што ...
сите 5 | | | веќе видена

Некогашната македонска поп пејачка Мартина Димовска во 2015 година, како што објавија тогаш медиумите, се омажи за „бизнисменот“ Антонио Парапулов, кој беше ...
сите 3 | | | веќе видена

 Поет, екстремен космополит, филолог и логофил, така себеси се опишува Зориа Петкоска Калајџиева, која во моментот живее и работи како новинар во Токио, ...
сите 2 | | | веќе видена

  Скопјанката Елеонора учесничка во реалното шоу „Задруга 2“ прозбори за своите љубовни врски. „Јас на 25 години сакав да се омажам. Навистина се разочарав. ...
сите 2 | | | веќе видена

Јуниорскиот Евросонг е манифестација на која секој може да гласа за секого, што пак значи дека и ние, како сограѓани на македонската претставничка Марија ...
сите 3 | | | веќе видена