Тим на основци со своите ментори од основното училиште „Фаик Коница“ во гостиварско Дебреше, се најдоа меѓу најуспешните во земјава на конкурсот за „Млади ...
сите 2 | | | веќе видена

Вевчани, 22. јуни 2019 (ИНПРЕС) – Вечерва во ресторанот „Виа Игнација“ во Вевчани ќе биде отворено 10-то издание на Меѓународната ликовна колонија „Вевчански ...
сите 9 | | | веќе видена

Како што најавија од КИЦ-Скопје, книгите ќе ги промовира Филип Клетников, а извадоци ќе читаат авторите. Санде Стојчевски е реномиран македонски поет, есеист, ...
сите 3 | | | веќе видена

Авиокомпанијата „Виз ер“ реши да ги надгради линиите од Скопје и од Охрид до три европски дестинации, од сезонски во целогодишни. Така, од Скопје до Барселона ...
сите 3 | | | веќе видена

Во општина Крива Паланка, денеска се оддржа работилница за граѓанските организации на тема развивање на комуникација и комуникациски стратегии. Оваа ...
| | веќе видена

Охрид, 26. јуни 2019 (ИНПРЕС) – Во рамките на утринската емисија „Диши длабоко“ на Супер радио, денес се одржа радиската промоција на првата песна на младата ...
сите 5 | | | веќе видена

Езерски лозја, населба крај езеро на патот кон Охрид, каде што е татковата куќа, секогаш ми била парадигма за нашиот напредок. Стагнација би можел да биде ...
| | веќе видена