НЕВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА Невреме со пороен дожд денеска имаше во Велес и Гостивар. Во Гостивар, паѓаше и град со големина на лешник. Најмногу пријави за штети ...
сите 3 | | | веќе видена

Робот почна да се користи при ортопедски операции и во Македонија. За првпат изведена е операција на артроза на колено со дегенеративни промени со асистенција ...
сите 25 | | | веќе видена

Како дел од караванот „Рамо до рамо до победа” денеска потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев заедно со членката на Извршниот одбор, Милена Стефановиќ беа меѓу ...
сите 7 | | | веќе видена

Административните работници во повеќе државни институции во земјава не можат да земат плата за изминатиов месец, поради тоа што е хакиран компјутерскиот ...
сите 103 | | | веќе видена

Историјата и минатото имаат големо влијание во односите меѓу Бугарија и Северна Македонија и Германија со одредена загриженост гледа на ваквата состојба, па ...
сите 20 | | | веќе видена

Учебниците кои се чекаа од почетокот на учебната година на петтоодделенците ќе им користат само 10тина дена. Од МОН велат дека, по добиената согласност за ...
| | веќе видена

Секое лето има пријави за запалени стрништа кои се опасност за појава на пожари на поголеми површини и овој потег им штети и на земјоделците. Се загадува ...
| | веќе видена

Новата в.д. директорка на Клиничката болница во Битола, Елизабета Ивановска во интервју за МИА најавува дека нема да биде затворено ниту едно одделение во ...
сите 4 | | | веќе видена

Колку е успешна една влада се гледа преку инфраструктурата. Во некои други ресори може да се вадат, но во инфраструктурата е едноставно или е направено или не ...
сите 20 | | | веќе видена

На барање на Босна и Херцеговина, министерот за економија Крешник Бектеши ќе предложи во нашето Министерство за транспорт и врски да се разгледа можноста за ...
сите 4 | | | веќе видена

Со полициска асистенција, градоначалникот Горан Герасимовски и службите на Општина Центар отидоа да интервенираат на градилиштето зад Универзална сала, кое ...
сите 6 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден, градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски, на својот Фејсбук профил, објави фотографии од запалено детско игралиште, ...
сите 9 | | | веќе видена

Споениот викенд од утре до понеделник ја испразни Македонија. Голем број граѓани уште од попладнево се упатија кон граничниот премин Богородица на ...
сите 3 | | | веќе видена

Работната група на Министерството за правда на вчерашната седница ја усвои Предлог-иницијативата за потребата од измени на Уставот со насоки за изменување и ...
сите 6 | | | веќе видена

Летово во земјава се очекува температурите да го надминат повеќегодишниот просек. Како што информира УХМР, надминувањето на температурите може да достигне и до ...
сите 153 | | | веќе видена

next