Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ на денешниот митинг во општина Карбинци м порача на граѓаните дека на 24 април се наоѓаат пред избор од кој ќе ...
сите 46 | | | веќе видена

Не е никаква храброст државата да му ја поклониш на Али Ахмети како што тоа го направи Димитар Ковачевски. Не е никаква храброст да создадеш извитоперен ...
сите 55 | | | веќе видена

Проблемот со Бугарија ќе се решава на релација Скопје-Софија. Не може билатерален проблем кој што е наметнат од нивна страна, да го реши Европската унија. Таа ...
сите 139 | | | веќе видена

Носителот на листата за ИЕ 2 на Коалицијата за европска иднина, Оливер Спасовски, денеска се обрати на прес-конференција која се одржа во Скопје. ...
сите 68 | | | веќе видена

На прашањето за принципите на кандидатите за владеењето на правото, борбата против организираниот криминал и корупцијата, Сиљановска-Давкова одговори: „Сите ...
сите 8 | | | веќе видена

Вренето денес ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, наместа пообилни (и над 20 л/м²) и поројни, проследени со грмежи особено во западните и ...
сите 175 | | | веќе видена

Управниот суд денеска ќе одржи јавна расправа по предметот по поднесената тужба од Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ откако во петокот ...
сите 3 | | | веќе видена

Доживеавме вчера во Скопје да ни веат знамиња на туѓи држави и да ни скандираат УЧК, а притоа целата наша политичка елита и од позиција и од опозиција да молчи ...
сите 20 | | | веќе видена

Со куфери приватните специјализанти протестираа и денес пред Министерството за здравство. Претседателката на Здружението на лекари специјализанти, доктор ...
сите 33 | | | веќе видена

„Европскиот фронт“ предводена од ДУИ денеска во Скопје ја претстави својата програма за парламентарните избори насловена „Европа 2030“. Програмата се базира на ...
| | веќе видена

Кандидатот за претседател на ВЛЕН, Арбен Таравари заедно со лидерите на коалицијата ВЛЕН денеска на плоштадот „Скендербег“ го одржаа последниот митинг во ...
сите 31 | | | веќе видена

Татјана Стерјева, сопственичката на втората најголема веледрогерија во Македонија „Еурофарм“, го презеде раководењето и на градежното претпријатие „Пелистер“ ...
| | веќе видена

Имаме вредни земјоделци, трудољубиви фармери и европски можности. Наредните четири години нашето земјоделие ќе го развиеме за да може да обезбедува стабилно и ...
сите 7 | | | веќе видена

Апасиев им се заблагодари на скопските ограноци за макотрпната работа. Професорката Билјана Ванковска ги поздрави присутните гости, ги сумираше импресиите од ...
сите 4 | | | веќе видена

next