Охрид, 6. јули 2020 (ИНПРЕС) – Уште две нови засилувања и едно продолжување на договор во ГФК Охрид Лихнидос. Оливер Митрески и Оливер Дишлиевски се нови ...
сите 9 | | | прочитана: 582 | веќе видена

Покрај Силекс и Шкендија, за кои пишувавме минатата недела, во фудбалска Европа нашата земја ќе ја претставуваат и Ренова и Шкупи. И двете екипи во пресрет на ...
сите 3 | | | прочитана: 223 | веќе видена

Асоцијацијата на кошаркари во Македонија испрати јавен апел до сите органи на државата чија главна цел е да имаме силен спорт. Во соопштението се вели дека тие ...
сите 18 | | | прочитана: 193 | веќе видена

По освојувањето на Купот на Италија, но и по неколкуте одиграни мечеви во дресот на Наполи, Елиф Елмас одново е во центарот на вниманието на медиумите, како во ...
| | веќе видена

По неколкумесечна пауза поради здравствената криза предизвикана од новиот коронавирус , следниот вторник се очекува да биде одигран првиот фудбалски натпревар ...
| | веќе видена

Победата на Вардар над Фенербахче и елиминацијата на турскиот гигант во 2017 година одекна како „бомба“ во Европа. „Шок“ и неверување кај многубројните фанови ...
| | веќе видена

Бум на заразени со корона-вирус објавија во казахстанскиот фудбалски клуб Кајсар, чиј тренер е Бугаринот Стојчо Младенов. Вчера беше објавено дека дури 25-мина ...
| | веќе видена

Металург го закажа стартот на подготовките за новата сезона, во која покрај домашните обврски, тимот од Автокоманда ќе игра едно квалификациско коло за место ...
сите 5 | | | веќе видена

Во овие луди времиња на скоро непоправлива поделеност на луѓето или поларизација, како што милувате, неразбирлива е, до апсурд доведена, и навивачката. Од каде ...
| | веќе видена

Како со уплата од 50 денари, да направите добитен тикет кој носи 696.216 денари? Прашајте го човекот кој вчера успеа во ова, уплаќајќи тикет во објект на Sport ...
| | веќе видена

Од Кузман Сотировиќ до Кирил Симоновски и Дарко Панчев Пишува: Миодраг Мицковиќ Поголем број фудбалери од Македонија имаат настапувано во разните селекции на ...
| | веќе видена

Да се постигне успех на меѓународна олимпијада е многу долг и тежок пат. За да се квалификуваш за учество во македонскиот олимписки тим, мора да си еден од ...
| | веќе видена