Одлуката на Владата да го прекине продолженото породилно отсуство предизвика револт кај дел од мајките на бебиња и деца до шест години. Вчера во Битола излегоа ...
сите 41 | | | прочитана: 24747 | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ вчера според многумина одржа вистински европски протест за Македонија, но пред се за Гоце Делчев кој бил и ќе остане Македонец. ВМРО-ДПМНЕ со над ...
сите 22 | | | прочитана: 21235 | веќе видена

Денешната ковид статистика е повторно поразителна за истокот од државата. Изминатите 24 часа во Струмица има 15 новозараени иако изминатите месеци овој регион ...
сите 386 | | | прочитана: 20180 | веќе видена

Со почеток од 19 часот, вечерва од пред трговскиот центар „Чаирчанка“ во Скопје, ќе започне уште еден протестен марш против поскапувањето на струјата. „Во ...
сите 64 | | | прочитана: 18410 | веќе видена

ПРЕЗЕНТИРАНА ПЛАТФОРМАТА ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА Националната платформа за онлајн настава денеска ја презентираше министерката за образование и наука, Мила Царовска, ...
сите 25 | | | прочитана: 16356 | веќе видена

Уште не почната учебната година, се појави прв случај на корона вирусот во училиштата. Станува збор за наставничка, позитивна на КОВИД-19, од одделенска ...
сите 70 | | | прочитана: 10693 | веќе видена

Сеуште актуелен европски првак Вардар со пораз од Мешков ја започна новата сезона во Лигата на шампионите, На натпреварот одигран во Брест, ракометарите на ...
сите 25 | | | прочитана: 8688 | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска се обрати на 4-тата Меѓународна конференција за бизнис и информатичка технологија која ја организира ...
сите 21 | | | прочитана: 7798 | веќе видена

Мафијата на Заев и неговите слуги се покровители на обидот за убиство врз критичарот на власта Љупчо Палевски. Сторителите на таквиот грозоморен чин се ...
сите 18 | | | прочитана: 6166 | веќе видена

Планираната инвестиција на ТАВ Македонија, за изградба на аеродром во Штип, нема да се реализира, а средствата ќе бидат пренасочени за животната средина, ...
сите 2 | | | прочитана: 5108 | веќе видена

Тврдењата и изјавите што содржат навреди не водат кон вистинско пријателство. Пријателството е двонасочна улица и најмногу зависи од нас самите, од нашето ...
сите 64 | | | прочитана: 4484 | веќе видена

Земјите од регионот, следната недела се очекува конечно да одлучат за слободен премин на границата. Иако ставот на здравствените власти беше ист и минатата ...
сите 5 | | | прочитана: 4134 | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди почесто во северните делови и попладне. Претпладне особено во јужните делови ќе има услови ...
сите 131 | | | прочитана: 3836 | веќе видена

На 19 Септември