Судските служби во текот на денешниот ден прават нови обиди да го достават решението на Кривичниот совет, со кое се одбива жалбата против решението на судија ...
сите 135 | | | прочитана: 62170 | веќе видена

ВМРО- ДПМНЕ функционира одлично е ставот на претседателот на партијата Христијан Мицкоски , ден по самитот на Европската народна партија што се одржа во ...
сите 37 | | | прочитана: 58266 | веќе видена

Ветуваше дека нема да бега, бараше да го затворат во замена за сите други обвинети, најавуваше победа на избори… На крајот побегна. Пет дена се поставуваше ...
сите 158 | | | прочитана: 52971 | веќе видена

Латинската изрека дека човек на човека му е волк, од времето на римскиот комедиограф Плаут, преку Хобс, па до Фројд, можеби сè уште наоѓа оправдување во овој ...
сите 8 | | | прочитана: 36997 | веќе видена

Присуството на возило на воената полиција на АРМ пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ не значи дека војската се приклучила во потрагата на Никола Груевски кој вчера ...
сите 2 | | | прочитана: 35008 | веќе видена

Групацијата „ОРКА Холдинг“ преку соопштение информира дека со сите нејзини подружници кои вработуваат над 3.000 лица, работи редовно и нормално ги извршува ...
сите 87 | | | прочитана: 34372 | веќе видена

Скопје/Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – МВР ќе поднесе соодветни пријави против Јанко Бачев и демонстрантите кои протестираа пред куќите на пратениците од ...
сите 26 | | | прочитана: 33038 | веќе видена

Голем број граѓани се собраа вечерва пред Кривичниот суд на протестот за поддршка на експремиерот Никола Груевски. Со пароли „Стоп за политичкиот прогон“ и ...
сите 32 | | | прочитана: 30933 | веќе видена

Основниоит суд Скопје 1, се јави со соопштение во однос на обвинувањата упатени до судот поврзани со предметот, од обвинителството означен како „Тенк“… „Во ...
сите 8 | | | прочитана: 19044 | веќе видена

Скопје, 13. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Поранешниот премиер Никола Груевски, за кого е издадена национална потерница за отслужување двегодишна затворска казна за ...
сите 21 | | | прочитана: 16548 | веќе видена

Поранешниот премиер и почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски се наоѓа во Унгарија , потврдија вечерва македонските министерства за внатрешни и за ...
сите 74 | | | прочитана: 10648 | веќе видена

Премиерот Зоран Заев најави дека по завршување на евроатлантските интегративни процеси, кои очекува да завршат на почетокот на 2019 година, ќе се повлече од ...
сите 14 | | | прочитана: 10260 | веќе видена

Единствениот фокус на антизападниот пион Христијан Мицкоски останува одбраната на криминалот на Никола Груевски.Протестите пред Судот во Скопје и собирите пред ...
сите 12 | | | прочитана: 8998 | веќе видена

На 14 Ноември