Виктор Шубески е дипломиран професор по физичко образование, спорт и здравје, ски инструктор и личен тренер. 24-годишниот спортист може да го најдете во ...
| | веќе видена

Сениорската кошаркарска селекција на Македонија вечерва го направи и последниот тренинг пред утрешното заминување за Сарагоса каде во четврток ќе и гостуваат ...
сите 57 | | | веќе видена

ВО СОБРАНИЕТО И ДЕНЕСКА ИМАШЕ ТЕНЗИИ На денешната седница на Комисијата за европски прашања имаше тензии. Координаторот на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, Никола ...
сите 4 | | | веќе видена

Би сакал да го поддржам извештајот што беше презентиран денеска и мислам дека овие предизвици се, се уште пред нас, истакна денеска во своето обраќање пред ...
сите 21 | | | веќе видена

Општата болница во Куманово за 4 месеци ќе добие мамограф, најави министерот за здравство Беким Сали при денешната посета. Тој вели дека постапката за набавка ...
сите 9 | | | веќе видена

Во координирана акција организирана од Управата за извршување на санкции, Министерството за внатрешни работи и Јавното обвинителство денеска во затворот во КПД ...
| | веќе видена

(…) Со спроведувањето на бугарските барања од С. Македонија, Србија би го изгубила своето силно влијание преку доминантното српско лоби во Скопје. Затоа ...
сите 43 | | | веќе видена

Денеска е среда, 29 јуни 2022 година, 175-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 190 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот, а ќе зајде ...
сите 10 | | | веќе видена

Десет држави од регионот претставувани со по две судиски тројки, една машка и една женска судиска тројка, се дел од првиот регионален фитнес судиски семинар во ...
| | веќе видена

Д-р Милица Бубало вели дека во периодот што следи очекуваат уште поголем обем на работа, и ги советува граѓаните да бидат вниметелни на жештините Поради ...
сите 4 | | | веќе видена

 Со декорации во земјени тонови, совршени украси и летна атмосфера со бикини и капење, Зои ужива со моминската забава со пријателките, пред свадбата со ...
сите 2 | | | веќе видена

Народниот херој Чеде Филиповски Даме, кој преживеал многу битки, животот го изгубил во слободна Македонија, во неразјаснета сообраќајка, на 29 јуни 1945 ...
сите 6 | | | веќе видена

„ Француско-бугарската приказна за кревање на бугарското вето за почнување на пристапните преговори за Македонија со ЕУ неделава ќе ја добие својата завршница. ...
сите 22 | | | веќе видена

На 29 Јуни