Ниту Владата, ниту пак премиерот Зоран Заев не даваат одговор дали еден од приведените во акцијата во која се запленети 200 килограми марихуана е возач на ...
сите 45 | | | веќе видена

Во тек е процесот на вакцинација против ковид на пунктови во државата и спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје. Министерот за здравство Венко Филипче ...
сите 114 | | | веќе видена

Американската амбасада соработува со МВР и другите институции, но не коментира истраги што се во тек, ова е ставот на амбасадата на САД за нејзината позиција ...
сите 17 | | | веќе видена

Светскиот Македонски Конгрес (СМК) упатува апел до сите Македонци со албанско државјанство на изборите за пратеници во Собранието на Република Албанија кои се ...
| | веќе видена

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ИСТРАЖУВА ЗА СОФТВЕРОТ НА РАШКОВСКИ Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција утрово направило претрес во фирмата „Инвоука ...
сите 2 | | | веќе видена

Во целиот негативен наплив од информации поврзани со коронавирусот и секој ден големиот број жртви од оваа зараза, денеска имаше и една позитивна вест. Имено, ...
сите 252 | | | веќе видена

За овој криминал со Холидеј Ин (еден од илјада, но мошне конкретен и симболичен) граѓаните ќе имаат златна шанса да ги казнат актуелните власти за помалку од ...
| | веќе видена

СДСМ и натаму се профилира како лажоманско-преварантска партија. Од прв до последен, пишува лидерот на ГРОМ и екс градоначалник на општина Карпош кој заклучува ...
| | веќе видена

Жозе Вилијан ќе почека за деби гол во дресот на Вулверхемптон, а му беше поништен погодок против Фулам во првото полувреме на неверојатен начин. Бразилецот што ...
| | веќе видена

Првото појавување на Владо Димовски како автор за најмалите читатели е во далечните осумдесетти години на 20 век кога се вработил во Редакцијата за деца на ...
| | веќе видена

На 10 Април