Алармантна е состојбата во Единицата за внатрешни работи при МВР во скопска Гази Баба каде што началникот и неколку поставени незаконски раководители вршат ...
| | веќе видена

Кандидатот за пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во Изборната единица 1 Ружица Николовска денеска беше во посета на населбата Козле. -Денешното претпладне го ...
сите 5 | | | веќе видена

Станува збор за меѓународен научен проект со кој се скенира состојбата на здравствените работници како најризична група и преку серолошко испитување да се ...
| | веќе видена

Во Велес синоќа во 19 часот почина Ангел Петров, академски сликар и професор. Посмртните останки ќе бидат изложени во црквата „Св. Пантелејмон“ во Велес утре ...
сите 6 | | | веќе видена

„Војната“ која започна помеѓу професорката Гордана Силјановска-Давкова од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов од СДСМ ...
сите 5 | | | веќе видена

Хрватскиот новинар Иван Бродиќ со отровна стрела кон Горјан Тозија по изборниот триумф на ХДЗ, која директорот на македонската Агенција за филм во преписки на ...
| | веќе видена

Здравствениот систем го подготвивме за секој следен бран на коронавирусот, а со стабилни институции по изборите, со функционален парламент, со нормална влада ...
сите 4 | | | веќе видена

Здравата и чиста средина е право на секој граѓанин, а обврска на државата. До сега видовме многу ветувања и предлози за подобрување на условите на сите граѓани ...
сите 4 | | | веќе видена

Функционерите на Сдсм продолжуваат со провизии од бизнис зделки на штета на граѓаните на општина Гевгелија, стои во статусот на Фејсбук на ВМРО-ДПМНЕ О.К ...
| | веќе видена

Носителот во изборната единица 1 од коалицијата „Сега е време“, Скендер Реџепи – Зејди, кандидатот за пратеник, Абдула Салиу и активисти и поддржувачи на ...
сите 2 | | | веќе видена

12-годишниот Матеј Алексоски е дете со цepeбрална пapaлиза. 12 бoлни и тeшки години за неговите родители кои и без тоа, едвај вразуваат крај со крај во ...
сите 3 | | | веќе видена

next