Тринаесетти август, во нашата историја е запишан како еден од црните денови за Македонија. На овој ден се случиле најмалку три погибија: херојската смрт на ...
сите 3 | | | веќе видена

Халкбанк официјално изврши зголемување на капиталот за нови 30 милиони евра, што претставува поддршка од главниот акционер на банката – Халкбанк АШ Турција за ...
сите 2 | | | веќе видена

Неделен лабораториски извештај за квалитетот и безбедноста на водата за пиењеЈП Водовод и канализација – Скопје со цел подобра информираност на граѓаните на ...
сите 4 | | | веќе видена

Град Скопје денес ја почна реконструкцијата на улицата Скоевска во населбата Радишани, во општината Бутел. На почнувањето на градежните работи присуствуваа ...
| | веќе видена

Професорката Елка Јачева Улчар го прашува „скопското граѓанство“ дали имаат намера да реагираат на скандалот на „мировен фестивал“ кај Скендербег: Божем, едно ...
| | веќе видена

Децата кои ги гледате секојдневно на наплатните рампи на патарините кога возите на автопатот Тетово – Скопје и ви нудат некакво овошје нема кој да ги тргне од ...
сите 4 | | | веќе видена

Лидерот на пазарот со нафта и нафтени деривати „ Макпетрол “ оваа година одбележува значаен јубилеј, 75 години од своето основање. Во овие 75 години ...
сите 6 | | | веќе видена

ДЕЛ ОД ИСТОРИСКИТЕ ЛИЧНОСТИ ЌЕ ГИ СЛАВИМЕ ЗАЕДНО СО БУГАРИЈА Комисијата за историско-oбразовни прашања, согласно потпишаниот Протокол со Бугарија, денеска ...
сите 10 | | | веќе видена

Кабинетот на заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска, во соработка со УСАИД спроведе процес на ...
сите 4 | | | веќе видена

Невладината „Македонија2025“ денеска именува три нови членови на Oдборот на директори, со што нивниот број се зголеми на осумнаесет. За нови челенови на ...
сите 5 | | | веќе видена

Аеродромот во Љубљана заинтересиран за обнова на директната авиолинија до Скопје Филип Здравески 11.08.2022 / 20:35 Македонија Аеродромот во Скопје е ...
сите 12 | | | веќе видена

Покрај искоренување на корупцијата, во предлог-легислативата за помош и поддршка на земјите од Западен Блакан, што минатата недела ја претставија група ...
| | веќе видена

Жена со церебрална парализа е изложена подолго време на семејно насилство од сопругот. И по четири месеци под силни закани за нејзиниот живот поради ...
сите 13 | | | веќе видена

Фотоволтаици ќе бидат поставени на три средни училишта во Куманово, информираа денеска од општината. – Врз основа на спроведената постапка за поставување на ...
сите 3 | | | веќе видена

next