Со колаж од фотографии од професионалната кариера на поранешната министерка за надворешни работи Илинска Митрева пренесуван на интернет преку видео врска до ...
сите 23 | | | веќе видена

Црвената пиперка ајварка веќе може да се види на зелените пазари, но и во маркетите. На скопскиот Зелен пазар нејзината цена е 60 денари за еден килограм, ...
сите 2 | | | веќе видена

Скопското јавно претпријатие „Комунална хигиена” ја известува јавноста дека се невистинити објавите на „извесни провокатори” чии фотографии осамнаа на интернет ...
сите 31 | | | веќе видена

Деканатскиот одбор и претставниците на Институтот за Бизнис и Менаџмент ХАЈДЕЛБЕРГ Скопје, остварија официјален состанок со претставници од седиштето на ...
сите 3 | | | веќе видена

Сосед ги храни уличните кучиња и мачки кои се собираат во голем број, а потоа лаат и мјаукаат, гаврани напаѓаат луѓе, квалитетот на лебот не е ист – еден ден е ...
сите 10 | | | веќе видена

Седумгодишно дете е повредено, кога играјќи си со свој врсник во близина на руинираниот објект на некогашниот Дом на култура во Ченто , паднало и се набодело ...
| | веќе видена

Со фокус на младинското волонтирање и зелениот активизам денес (11 август) и утре (12 август) во Домот на култура „Билјана Беличанец“ во Кисела Вода, Скопје ќе ...
| | веќе видена

Матураните од СУГС „Браќа Миладиновци“ во Скопје, во населбата Драчево оваа година не се вакцинирале против тетанус, па родителите морале приватно да ...
сите 2 | | | веќе видена

Условни казни за уште шестмина обвинети за инцидентите пред Собранието за време на протестите против францускиот предлог изрече Судот, откако тие признаа вина ...
сите 11 | | | веќе видена

Државните прослави чинат од 2 до 4 пати повеќе од организацијата на културните манифестации со традиција, покажуваат податоците од Бирото за јавни набавки и ...
сите 2 | | | веќе видена

Поставени се нови корпи за отпадоци по должината на кејот на реката Луда Мара, информираа денеска од кавадаречката локална самоуправа. -Грижата за поставување ...
сите 3 | | | веќе видена

ЈОВЕСКИ ЈА СУСПЕНДИРАШЕ РУСКОВСКА Јавниот обвинител во земајва соопшти дека е поведена дисциплинска постапка за утврдување одговорност на тројца јавни ...
сите 3 | | | веќе видена

next