Поранешниот новинар, политолог, историчар и автор, д-р Митко Јованов, кој живее во Штутгарт, Германија пообјаснува односите помеѓу Македонците и Бугарите, ...
сите 2 | | | веќе видена

ЈОВЕСКИ ЈА СУСПЕНДИРАШЕ РУСКОВСКА Јавниот обвинител во земајва соопшти дека е поведена дисциплинска постапка за утврдување одговорност на тројца јавни ...
сите 3 | | | веќе видена

Како што објави Општина Битола на своја официјална страница на Фејсбук, делегација на градот Бат Јам од Израел, преводена од заменик-градоначалникот Ури ...
сите 3 | | | веќе видена

Скопје, 16. август 2022 (ИНПРЕС) – Парламентот да расправа за инвестициите во инфраструктурата, зашато постојат индиции и сомнежи за криминал, најмногу при ...
| | веќе видена

Иако во моментов се достапни на пазарот во 71 земја, вклучувајќи ја и Македонија, белгиската влада се уште не е убедена дека iqos уредите се поздрава варијанта ...
сите 13 | | | веќе видена

Бизнисменот и претседател на Стопанската Комора на Северозападна Македонија, Неби Хоџа , во изјава за Фактор вели дека филмските и музички студија, за чија ...
сите 5 | | | веќе видена

Сите стандардни меѓународни показатели по кои се оценува работењето на банките упатуваат на стабилност и соодветна капитализираност. Ова го потврдуваат ...
сите 5 | | | веќе видена

Пејачката Сара Мејс и радио водителот Димитар Атанасовски пред неколку дена станаа горди родители по вторпат. На свет дојде нивната втора љубов, синчето Кирил ...
| | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден, во медиумите се појави вест дека малолетничка од Скопје, при обид да избега од Психијатриската болница при Комплекс клиники, ...
| | веќе видена

ЖАН МИТРЕВ ОСТАНА БЕЗ ПАСОШ Одземен е пасошот на докторот Жан Митрев. Ваква одлука донел судијата на претходна постапка откако Јавното Обвинителство денеска ...
сите 60 | | | веќе видена

Ѓорче Петров добива нови рекреативни зони. Завршено е мапирањето на велосипедската и пешачката патека во с.Кучково. Мапирани и обележани се 8 км. пешачка и 4,5 ...
сите 5 | | | веќе видена

Во текст со наслов ,,Тетовски автомобили со бугарски таблици на струја од јаглен”, специјализираниот автомагазин automedia.mk пишува за можната вистинска ...
сите 7 | | | веќе видена

Гледам ме споменуваат СДСМ на прес конференции дека сум на одмор во моментов, да не ме мислат, не сум на одмор, во Скопје сум долго време со работни обврски и ...
сите 14 | | | веќе видена

next