„По 60 години непрестајно одржување на Охридскиот маратон, на кој учествуваа пливачи од Македонија, но и од целиот свет, вчерашната информација ја вжешти и ...
сите 2 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи вели дека раководителите на државните институции може да ја изгубат и работата ако не штедат струја. Во ...
сите 13 | | | веќе видена

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнале во Виница – 23 литри на метар квадратен, а најмалку во Гевгелија – само два литра . Како што соопшти УХМР, до 8 ...
сите 97 | | | веќе видена

Тројца млади мажи во земјава се заразиле од сида смо во текот на јули, говорат податоците од Билтенот на Одделот за епидемиологија на заразни заболувања при ...
сите 196 | | | веќе видена

Просечната активна транспарентност на министерствата, на Владата и на општините за 2022 година изнесува 73 проценти, што е подобрување за десет процентни поени ...
сите 7 | | | веќе видена

Министерот за земјоделство шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, денеска донесе решение за одобрување на ловење на дивеч под заштита. Со ова решение ...
сите 16 | | | веќе видена

„На некој ‘среќник’ ќе му бидат ‘подарени’ многу пари, за да гласа за отворањето на Уставот, за да влезе и бугарското малцинство во него како важен дел.“ – ...
сите 2 | | | веќе видена

Скопје е оддалечено на околу 1500 километри од нуклеарната централа во украинскиот град Запрожје и со тоа според руските експерти се смета за ризична локација ...
| | веќе видена

Денеска во земјава се очекува сончево и многу топло време со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал ...
сите 70 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи во Бугарија ја поздравува досегашната активност на Мешовитата комисија за образовни и историски прашања меѓу Софија и ...
сите 29 | | | веќе видена

next