Покрај искоренување на корупцијата, во предлог-легислативата за помош и поддршка на земјите од Западен Блакан, што минатата недела ја претставија група ...
| | веќе видена

Жена со церебрална парализа е изложена подолго време на семејно насилство од сопругот. И по четири месеци под силни закани за нејзиниот живот поради ...
сите 13 | | | веќе видена

Лидерот на најголемата косовска парламентарна опозициска партија, Демократска партија на Косово (ПДК), Мемли Красниќи, по повод 10-годишнина од смртта на Арбен ...
сите 27 | | | веќе видена

Фотоволтаици ќе бидат поставени на три средни училишта во Куманово, информираа денеска од општината. – Врз основа на спроведената постапка за поставување на ...
сите 3 | | | веќе видена

Последната вест која што Канал 5 ТВ ја доби од свои извори вели дека на 8ми Септември, пратениците од сите пратенички групи на чело со Левица , едногласно ќе ...
| | веќе видена

ИМА СОМНИТЕЛЕН СЛУЧАЈ ЗА МАЈМУНСКИ СИПАНИЦИ Директорот на кичевската болница Станко Трпески за Телма вели дека е неточна информацијата за бегство на ...
| | веќе видена

Потребна е поголема заштита на локалитетите останати од неолитот (младо камено доба) зашто голем дел од нив константно се оштетуваат од земјоделски и градежни ...
| | веќе видена

На социјалните мрежи се шири видео, снимено во Скопје во 2013 година, но коешто е актуелно во денешно време поради содржината. На видеото се гледа како еден ...
| | веќе видена

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје минатата недела санкционираа 188 непрописно паркирани возила кои ...
| | веќе видена

Негативен е тестот за мајмунски сипаници на кичечанецот кој од пред 4 дена беше сомнитеен дека е заразен од болеста, соопшти Министерството за здравство. „Од ...
сите 32 | | | веќе видена

Во рамки на активностите за финансиска едукација, Народната банка изработи Поимник на термини од областа на банкарското и централнобанкарското работење.Со ...
| | веќе видена

IThink Академијата на СЕДЦ е заслужна за креирање на нова веб-страна на здружението САНО, создадено со цел да овозможи подобро здравје, образование и социјална ...
| | веќе видена

Инвеститор почнал да гради без правосилна дозвола и ја оштетил главната водоводна цевка во населба Пржино. Хаваријата настанала вчера попладне откако почнале ...
сите 2 | | | веќе видена