Два обиди досега биле неуспешни за Агенцијата за управување со одземен имот да продаде неколку станови во Велес, за кои вкупно бара цена од околу 41 илјади ...
сите 3 | | | веќе видена

Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против Е.Б.(30) од Скопје, поради постоење основано сомнение за сторено ...
сите 6 | | | веќе видена

Делегациja од Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, во состав полковник Билјана Блажеска, аѓутант на претседателот и Валентин Диневски, посебен ...
сите 14 | | | веќе видена

Во изминатите две години, 2020 и 2021, во време кога во светот, а секако и во нашата земја имавме пандемија или ковид со голем број заболени и починати лица, ...
| | веќе видена

Министерот за земјоделство шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, денеска донесе решение за одобрување на ловење на дивеч под заштита. Со ова решение ...
сите 16 | | | веќе видена

-Јас мислам дека ќе имаме многу тешка зима, особено затоа што владата не направи ништо пролетта и летово да се подготви за зимата.Додека, еве од регионот ќе ...
сите 7 | | | веќе видена

Лозари од Тиквешко најавуваат дека претстојниов викенд ќе одржат предупредувачки протест зашто не се задоволни од откупните цени.Протестот, велат, ќе се одржи ...
сите 7 | | | веќе видена

Остри реакции во јавноста предизвика неодамнешното провокативно однесување на присутните на настанот, кога обраќањето на водителката на македонски јазик беше ...
сите 57 | | | веќе видена

По кратко боледување на 86-годишна возраст, почина Гале Фиданоски, еден од основоположниците на новинарството во полошкиот регион. Тој повеќе од две децении ...
сите 7 | | | веќе видена

Црвената пиперка ајварка веќе може да се види на зелените пазари, но и во маркетите. На скопскиот Зелен пазар нејзината цена е 60 денари за еден килограм, ...
сите 5 | | | веќе видена

Скопското јавно претпријатие „Комунална хигиена” ја известува јавноста дека се невистинити објавите на „извесни провокатори” чии фотографии осамнаа на интернет ...
сите 31 | | | веќе видена

Деканатскиот одбор и претставниците на Институтот за Бизнис и Менаџмент ХАЈДЕЛБЕРГ Скопје, остварија официјален состанок со претставници од седиштето на ...
сите 3 | | | веќе видена

next