ХОПС – Опции за здрав живот Скопје распиша повик за двајца млади визуелни уметници кои преку резиденцијален престој ќе ја истражуваат темата на животот во ...
сите 6 | | | веќе видена

Интегрален текст од изјава на Игор Николов, претседател на комисија за здравство на ВМРО-ДПМНЕ Денеска сме во Тетово. Докторите од Тетово и од Скопје остварија ...
сите 6 | | | веќе видена

Јавното претпријатие Комунална хигиена Скопје (КХС) денеска го осуди вербалниот напад на вработени од претпријатието врз новинарката на новинската агенција ...
сите 11 | | | веќе видена

„Кому ќе му текне во Македонија го омаловажува македонскиот јазик. Го штити ли власта темелот, врз кој е граден македонскиот идентитет? Што прават министрите, ...
сите 2 | | | веќе видена

Повеќе од десеттина дена рентегн апаратот на Институтот за радиологија не работи, објави Додека апаратот се сервисира, пациентите се препраќаат или во ...
сите 4 | | | веќе видена

Општина Кисела Вода ќе ги субвенционира сметките за електрична енергија на социјално загрозените семејства. За таа цел, како што информираат од оваа скопска ...
сите 3 | | | веќе видена

Тројца млади мажи во земјава се заразиле од сида смо во текот на јули, говорат податоците од Билтенот на Одделот за епидемиологија на заразни заболувања при ...
сите 196 | | | веќе видена

Време зa читање: 4 минути 100-те најголеми компании по приход во државава, заеднички успеале да соберат 10,3 милијарди евра на нивните сметки, покажуваат ...
сите 7 | | | веќе видена

Македонија ја повлече согласноста за почесен конзулат на Русија во Битола, Москва најавува возвратна реакција Министерството за надворешни работи на Русија ...
сите 10 | | | веќе видена

На воениот стадион во Скопје беа изложени дел од новите оклопни пешадиски возила што се од американско производство. До сега се набавени шест од нив, а до ...
сите 27 | | | веќе видена

Градоначалникот на скопската општина Бутел, Дарко Костовски, денеска го потпиша одобрението за градење на нова детска градинка во дворот на ООУ Св.Климент ...
сите 2 | | | веќе видена

Апаратите денеска им беа презентирани на вработените контролори кои ќе раководат со нив и веќе се пуштени во функција. За разлика од старите апарати кои беа ...
сите 17 | | | веќе видена

next