Патики од стотици евра и нешто поскапи бунди, чанти и очила за сонце…Облеката и аксесоарите на домашните политичари повеќе пати предизвикаа негативни реакции ...
сите 10 | | | веќе видена

 Детали понеделник, 27 ноември 2023 Еден од најпопуларните македонски рапери, Тони Зен, носталгичен се потсети на еден од првите настапи со Слаткар, во 2007 ...
сите 3 | | | веќе видена

Премиера на претставата „Пикник на фронтот“ вечерва ќе се одржи во Драмскиот театар – Скопје, со почеток во 20 часот. Претставата е работена по текст на ...
сите 12 | | | веќе видена

Сите хотелски капацитети се исполнети за Министерскиот состанок на ОБСЕ што ќе се одржи во Скопје. Најмногу ќе се офајдат хотелите со четири и пет звезди и тоа ...
сите 6 | | | веќе видена

На социјалните мрежи од утрово се појави апел до граѓаните да бидат претпазливи и да не подпаѓаат на телефонските повици за наводни сообраќајки преку кои се ...
| | веќе видена

Одлучноста на компанијата и подготвеноста на сите вработени да им помогнат на оние на кои им е најпотребно се најголема потврда за улогата на „Алкалоид“ како ...
сите 22 | | | веќе видена

 Детали вторник, 28 ноември 2023 Минатата вечер, присутните во Национална Опера и Балет имаа шанса да патуваат назад во времето. MTV 80s & 90s: The Greatest ...
сите 2 | | | веќе видена

 Детали вторник, 28 ноември 2023 Мартин Стефановски, едниот од близнаците од дуото „Некст тајм“ е на романтично патување во Рим со сопругата Андера - парот ...
сите 2 | | | веќе видена

Родителите на основците и годинава „затечени“ од цените на училишните екскурзии, со оглед дека првичните понуди пристигнаа во училиштата. Со истата сума, може ...
| | веќе видена

Домашниот независен филм Te Dua, Жими Мене во режија на Марјан Гавриловски ја имаше својата премиера во Синеплекс, Скопје на 22 септември и за бргу ги освои ...
сите 2 | | | веќе видена

Утре, вторник, ќе се случи цензурата што ја најавив од страна на Музејот на Град Скопје, срамот ќе ве прогонува цел живот, а Македонија е бесмртна, истакнува ...
сите 2 | | | веќе видена

Прво се јави Фатмир Битиќи со изјавата дека струјата ќе поскапи. Потоа Бектеши рече дека струјата немало да поскапи. За на крај да најдат „компромис“ и да ...
сите 2 | | | веќе видена

Денес наместо вообичаениот поздрав „здраво, комшија, како си“, стана практика луѓето да се прашуваат „има шанси да влеземе во ЕУ или не“. Комшијата фатен ...
| | веќе видена

Град Скопје склучи договор со приватна фирма за ангажирање на специјални возила за зимско одржување на сообраќајници на територија на Град Скопје. Тендерот ...
сите 6 | | | веќе видена

 „Бев на повеќе божиќни маркети во градот, но најсилен впечаток ми остави Rathausplatz , кој се наоѓа веднаш до големо лизгалиште. Таму, на декорираните ...
| | веќе видена

next