Општина Маврово и Ростуше, во текот на минатата година, доделила 33 ваучери, односно еднократен паричен надоместок за новородени деца. Споредено со претходната ...
сите 3 | | | веќе видена

Амбасадорот на Република Македонија во Тирана, Република Албанија, Данчо Марковски, придружен од Сашко Ташулов, советник во Амбасадата, денеска оствариа средба ...
сите 2 | | | веќе видена

Се одложуваат изборите во Бугарија кои требаше да се одржат оваа пролет. Претседателот Румен Радев ги одложи парламентарните избори и повика на промена на ...
| | веќе видена

Расчинетиот владика Јован Вранишковски вчера се вакцинира против ковид 19, а чинот беше проследен будно од српските медиуми. По вакцинирањето Вранишковски, ...
сите 2 | | | веќе видена