Во историјата на ПМФЛ во самостојна Македонија, досега се одиграле 27 сезони, оваа што е во прекин, и што очекуваме да рестартува, е 28-та. Познато е кој клуб ...
сите 2 | | | веќе видена

Веста дека прекинатата сезона во ПМФЛ, најверојатно сепак ќе се доигра, стратегот на “романтичарите“ Ратко Достаниќ ја дочека во својот Белград. Тој сега чека ...
| | веќе видена