Нашата најдобра фудбалска репрезентација во првите квалификации, и тоа за ЕП 1996 во Англија, се падна во тешка група. Тука беа европскиот првак Данска, па ...
сите 2 | | | веќе видена

Генерацијата на Работнички 1994/95 е најталентираната која некогаш ја имал клубот од Градски парк. Секако дека и е една од најталентираните во самостојна ...
сите 3 | | | веќе видена

Ракометарките на Куманово денеска испратија пријава до Ракометната федерација на Македонија за настап во женското издание на Лигата на шампионките следната ...
| | веќе видена