Со учество на 25 возачи од дест клубови од земјава, стартуваше годинешниот шампионат во брзински автомобилизам на кружни патеки, што денес се возеше на ...
сите 2 | | | веќе видена

Ракометарките на Куманово во последниот натпревар од плејофот во женската Суперлига вечерва на домашен терен ја совладаа првопласираната екипа на табелата, ...
| | веќе видена

Точно на пладне во Келн се изврши ждрепката за полуфиналните парови во ракометната Лига на шампионите. Може да се каже дека „црвено црните“ немаа голема среќа ...
сите 4 | | | веќе видена

Караванот на Porsche Driving Experience оваа година го сочинуваа 7 седум модели од гамата на компанијата: Cayman Т, Boxster GTS, 911 Carrera S, 911 Carrera 4S ...
| | веќе видена

Јиржи Брзечек може конечно да здивне бидејќи забележа две победи по ред како селектор на Полска, по стартните шест дуели без триумф откако беше назначен за ...
сите 2 | | | веќе видена