Завршниот турнир во кошаркаскиот Куп на Македонија, од годинава го носи името на легендата на македонската кошарка, Благоја Георгиевски – Буштур. Легендарниот ...
сите 3 | | | прочитана: 355 | веќе видена

Сезоната во регионалната ракометна СЕХА Газпром лигата ќе заврши со осминафиналните дуели меѓу Вардар и Металопластика. Победникот од тој двомеч ќе се пласира ...
сите 3 | | | веќе видена